Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gmina Niepołomice integruje transport. Buduje nowe parkingi przesiadkowe

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
24-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W Gminie Niepołomice dobiegły końca prace przy parkingach Park&Ride, a także dworca w samych Niepołomicach. W ramach całego projektu oddano do użytku parkingi o pojemności przekraczającej 470 samochodów wraz miejscem dla motocykli i rowerów. Całkowity koszt budowy parkingów i dworca w Niepołomicach wyniósł ponad 29 milionów złotych.

Gmina Niepołomice stawia na prawdziwą integrację transportową. Właśnie zakończył się projekt budowy 5 nowych parkingów Park&Ride, a także nowego dworca w samych Niepołomicach. Dzięki inwestycjom o wiele łatwiejszy stał się dojazd do Krakowa, a mieszkańcy gminy mogą w pełni korzystać z transportu publicznego, zostawiając swój samochód na zbiorczym parkingu.

Nowe Park&Ride powstały w Niepołomicach, Podłężu, Staniątkach, a także Woli Batorskiej. W podłężu wybudowano dwa parkingi, po jednym z każdej strony stacji kolejowej. Oznaczono je jako Podłęże północ i Podłęże południe. Poza budową parkingów przesiadkowych wybudowano także dworzec autobusowy w samych Niepołomicach, a także wybudowano lub zmodernizowano szereg dróg prowadzących do nowych parkingów i dworca.

Efektem inwestycji są 472 miejsca postojowe dla aut, 32 dla motocykli i 258 dla rowerów zgrupowane na 5 parkingach. Na dworcu w Niepołomicach wybudowano także jedno miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, podobnie jak na parkingach w Podłężu i Staniątkach. Na nowych parkingach przewidziano także miejsca postojowe typu Kiss&Ride.

Całość inwestycji jest warta ponad 29 milionów złotych, z czego ponad 23 miliony to dofinansowanie unijne.

Niepołomice walczą też o reaktywację połączeń kolejowych, które zostały zawieszone przed wielu laty. W tym celu zgłoszono projekt budowy nowej linii kolejowej do rządowego programu Kolej+. Jest to jeden z pięciu projektów, które zostały zgłoszone do programu z tego województwa i w każdym z tych przypadków zostanie opracowane studium wykonalności dla projektów. Jest więc szansa na to, że pociągi wrócą do Niepołomic.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Sprint uruchomi ITS w Świnoujściu

Mobilność

Sprint uruchomi ITS w Świnoujściu

Redakcja/inf. pras. 21 kwietnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Sprint uruchomi ITS w Świnoujściu

Mobilność

Sprint uruchomi ITS w Świnoujściu

Redakcja/inf. pras. 21 kwietnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5