Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gmina Niemcza tworzy system komunikacji i kupuje cztery elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-06-14 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Niemcza tworzy system komunikacji i kupuje cztery elektrobusy
fot. Solaris Bus & Coach
Gmina Niemcza właśnie ogłosiła postępowanie dotyczące zakupu czterech autobusów elektrycznych, które mają posłużyć do uruchomienia systemu komunikacji publicznej. Samorząd pozyskał na ten cel niespełna 5 milionów złotych z Polskiego Ładu.

Gmina Niemcza właśnie ogłosiła postępowanie dotyczące zakupu czterech elektrobusów, które mają posłużyć do utworzenia systemu komunikacji publicznejj. Zamówienie jest dofinansowane w ramach programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu, a dokładniej edycji oznaczonej numerem 4, przeznaczonym dla gmin uzdrowiskowych. Samorząd pozyskał na zadanie prawie 5 milionów złotych z budżetu państwa, a na realizację całego zamówienia chce przeznaczyć 5,1 miliona złotych.

Autobusy muszą być nowe, o długości do 8 metrów. Pojazdy muszą zabierać na pokład co najmniej 22 pasażerów, z czego 13 na miejscach siedzących. W elektrobusach ma znaleźć się także 1 miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Moc silnika określono na minimum 200 kW. Pojemność baterii trakcyjnych określono na co najmniej 140 kWh, a w autobusach ma znaleźć się także mechanizm rekuperacji.

Pojazdy mają mieć wbudowaną ładowarkę, o mocy minimum 20 kW. W pojazdach znajdzie się system ogrzewania oraz klimatyzacji, a także ładowarki USB dla pasażerów, którzy będą mogli dzięki nim naładować swoje urządzenia mobilne. Kierowca będzie miał do dyspozycji kabinę typu półzamkniętego. W pojazdach znajdzie się także system tablic świetlnych wyświetlających kierunek jazdy. Ponadto autobusy mają mieć także system monitoringu oraz kasownik biletowy.

Trzy autobusy mają zostać dostarczone do 20 grudnia bieżącego roku, natomiast ostatni, czwarty pojazd ma dotrzeć do niemczy do 31 marca przyszłego roku. W postępowaniu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, że w przeciągu 3 ostatnich lat lub krótszym, zrealizowali co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie minimum 2 autobusów w formie sprzedaży, najmu, leasingu, użyczenia itp; z czego jeden z tych autobusów był autobusem elektrycznym.

Oferty w postępowaniu można składać do 8 lipca, a o wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują cena - 60%, a także okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny całego autobusu wraz z urządzeniami i oprogramowaniem - 20% jak również okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny baterii akumulatorów
trakcyjnych - 20%.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5