Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gmina Drezdenko zbuduje kolejną część ścieżki rowerowej w śladzie dawnej linii kolejowej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-08 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Drezdenko zbuduje kolejną część ścieżki rowerowej w śladzie dawnej linii kolejowej
fot. UMWDZdjęcie poglądowe przedstawiające fragment drogi rowerowej w województwie dolnośląskim.
Gmina Drezdenko otrzymała z Polskiego Ładu dofinansowanie na budowę ścieżki rowerowej na nasypie nieistniejącej już linii kolejowej. Przed likwidacją linia ta była oznaczona numerem 430. Jak dodaje Gmina, projekt, który otrzymał dofinansowanie obejmuje kontynuację budowy już istniejącej ścieżki rowerowej. Na realizację inwestycji Drezdenko otrzymało ponad 4,5 miliona złotych.

Budowa nowych ścieżek rowerowych w szlakach dawnych linii kolejowych trwa. Takie działania znalazły też uznanie w oczach oceniających wnioski złożone do programu Polski Ład, co przełożyło się pozytywną decyzję w sprawie budowy ścieżki na terenie Gminy Drezdenko. Samorząd złożył wniosek opiewający na ponad 4,5 miliona złotych i otrzyma dofinansowanie w pełnej wnioskowanej kwocie.

Jak informuje nas Małgorzata Grzelak z UM w Drezdenku, całość dawnej linii kolejowej należy do Gminy. Chodzi o linię, która w przeszłości była oznaczona numerem 430 i biegła od Skwierzyny do miejscowości Stare Bielice. Aktualnie taki numer nosi inna linia kolejowa.

– Budowa ścieżki rowerowej jest pomysłem, który znajdował się w różnych opracowaniach i dokumentach gminnych. Budowa ścieżki rowerowej od miejscowości Trzebicz do m. Gościm jest kontynuacją istniejącej ścieżki – dodaje Grzelak.

Obecnie istniejący odcinek ścieżki rowerowej przebiega Drezdenka do miejscowości Trzebicz, a jego długość wynosi około 5 kilometrów. Budowa kolejnego odcinka,który zostanie sfinansowany z Polskiego Ładu, a więc odcinek od m. Trzebicz do m. Gościm, rozpocznie się w 2022 roku. Urzędniczka dodaje, że ścieżka ma być wykonana z betonu asfaltowego, a samorząd szacuje, że budowa tego odcinka ścieżki zakończy się w 2023 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań rozpoczyna budowę nowej drogi rowerowej

Przestrzeń

Poznań rozpoczyna budowę nowej drogi rowerowej

inf. pras. PIM 04 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5