Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-09 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu
fot. RPK Bochnia
Małopolska Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie na zakup autobusów do obsługi linii uruchamianych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni. Samorząd chce zakupić autobusy spalinowe, które pomieszczą 30 osób na miejscach siedzących, a pojazdy będą obsługiwać prawie wszystkie linie autobusowe w gminie. Całkowity koszt projektu to prawie 5 milionów złotych.

Bochnia to kolejna beneficjentka dofinansowania z Polskiego Ładu. Dzięki pieniądzom z programu, Gminie uda się zakupić pojazdy do obsługi lokalnych linii autobusowych, uruchamianych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni. Samorząd otrzymał w tym celu 3,92 miliona złotych dofinansowania, a cały projekt jest wart prawie 5 milionów złotych.

– W związku z tym, że teren Gminy Bochnia, który obsługują autobusy RPK Bochnia jest bardzo zróżnicowany, a w dużej części górzysty, trudno jest wprowadzać autobusy o napędzie innym niż spalinowy. Testowaliśmy autobusy o napędzie elektrycznym, ale ich zasięg jest mały, a w momencie kiedy trzeba dodatkowo uruchomić ogrzewanie lub klimatyzację, ten zasięg jeszcze mocno się zmniejsza. Poza tym na tym terenie jest zupełny brak infrastruktury potrzebnej do funkcjonowania takiego taboru, jak chociażby punkty do ładowania baterii w tych pojazdach. W związku z powyższym planujemy zakup pojazdów spalinowych z silnikami spełniającymi normy EURO 6 o pojemności ok. 30 miejsc siedzących, w pełni wyposażonych w urządzenia służące zarówno pasażerom jak i obsłudze tego pojazdu – informuje nas Biuro RPK Bochnia.

Przedstawiciele przewoźnika dodają, że autobusy będą obsługiwać wszystkie linie, które uruchamia RPK, z wyłączeniem linii oznaczonej numerem 4, w związku z jej dużym zasięgiem i obłożeniem każdego z kursów. Na tej linii nadal będą kursować większe autobusy, które już znajdują się w taborze przewoźnika. RPK uruchamia aktualnie 9 linii na terenie miasta i gminy Bochnia.

RPK dodaje też, że najbardziej realnym terminem dostawy nowych pojazdów wydaje się być druga połowa 2022 roku, lecz jest to uzależnione od wielu czynników zewnętrznych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polski Ład. Nowe autobusy dla Gmin Sośno i Malczyce

Komunikacja

Polski Ład. Nowe autobusy dla Gmin Sośno i Malczyce

Jakub Rösler 08 listopada 2021

Otyń wyremontuje stary dworzec kolejowy. Mamy wizualizacje

Przestrzeń

Otyń wyremontuje stary dworzec kolejowy. Mamy wizualizacje

Jakub Rösler 05 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5