Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Gmina Bełchatów kupi autobusy i stworzy komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-02-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Gmina Bełchatów

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gmina Bełchatów kupi autobusy i stworzy komunikację
fot. UM Tczew
Gmina Bełchatów zakupi pięć autobusów, które będą kursowały na terenie gminy, dowożąc mieszkańców do Bełchatowa. Odtworzenie transportu publicznego to jedno z pierwszych zadań, które samorząd będzie realizować w tym roku.

– Dla wielu mieszkańców Gminy Bełchatów bardzo dotkliwe jest to, że jeśli nie posiadają samochodu, w praktyce nie mogą dostać się do miasta – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. – Dotyczy to tak osób starszych, jak i młodzieży ze szkół średnich. O dobrym albo chociaż przyzwoitym skomunikowaniu z Bełchatowem mogą mówić właściwie jedynie mieszkańcy tych miejscowości, które położone są przy drogach wojewódzkich prowadzących w kierunku Łodzi, Zelowa czy Kamieńska. Obliczyliśmy, że w przypadku 67 miejscowości na terenie naszej gminy transport publiczny po prostu nie funkcjonuje. Najwyższa pora to zmienić – mówi Konrad Koc.

Wójt Gminy Bełchatów nie kryje, że odtworzenie transportu publicznego to jeden z pierwszych celów, które chce zrealizować w tym roku. Na styczniowej sesji Rady Gminy Bełchatów zaproponował radnym takie zmiany w budżecie, które pozwolą na ogłoszenie przetargu na zakup pięciu nowych autobusów. Na ten cel zabezpieczonych zostało 3,250 mln zł. Są to pieniądze z nadwyżki budżetowej za 2021 rok. Radni za przyjęciem tej uchwały zagłosowali jednomyślnie.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup pojazdów. Przyjmuje się, że cztery autobusy będą średniej wielkości, jeden z pojazdów będzie miał mniejsze gabaryty. Wszystkie mają być ekologiczne i przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Będą kursować na kilku liniach.

– Chcemy tak skonstruować siatkę połączeń, by autobus docierał do każdej miejscowości na terenie gminy, ale jednocześnie żeby podróż do Bełchatowa nie trwała dłużej niż pół godziny – zaznacza Koc. Przejazdy będą biletowane, ale jak podkreśla wójt, cena będzie przystępna. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, kursy zostaną uruchomione latem. Będzie je obsługiwało Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów.

– Przygotowanie siatki połączeń wiąże się z uzyskaniem szeregu pozwoleń, musimy też przebrnąć przez inne kwestie formalne, które wymagają czasu – zaznacza Wójt Koc.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gmina Poczesna z ofertami na komunikację gminną

Komunikacja

Gmina Poczesna z ofertami na komunikację gminną

Dominik Wójcik 04 lutego 2022

Komunikacja Beskidzka z nową taryfą biletową

Prawo & Finanse

Komunikacja Beskidzka z nową taryfą biletową

Jakub Rösler 08 grudnia 2021

Samorządowiec: Nieżyciowe przepisy blokują transport w regionach

Prawo & Finanse

Samorządowiec: Nieżyciowe przepisy blokują transport w regionach

Roman Czubiński 09 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5