Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Głogów wdroży ITS dla komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-02-13 17:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Głogów wdroży ITS dla komunikacji miejskiej
fot. Peja 97, lic. CC 3.0
Głogów wdroży elementy tzw. inteligentnych systemów transportowych, które mają usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną wyposażone w autokomputery, a na wybranych skrzyżowaniach zostaną wprowadzone priorytety.

Spółka Komunikacja Miejska w Głogowie ogłosiła przetarg na zaprojektowanie, dostawę, montaż i wdrożenie I etapu inteligentnego systemu zarządzania i organizacji ruchu. Przedsięwzięcie ma zostać ukończone do połowy października 2018 r.

W ramach umowy 15 autobusów ma zostać wyposażonych w autokomputery, sterujące m.in. tablicami elektronicznymi, kasownikami, zapowiedziami, systemem zliczania pasażerów i informujące kierowców o realizacji rozkładu jazdy. Urządzenia będą też rejestrować dane pracy autobusu i kierowcy (w tym błędów, jak przekroczenie prędkości, jazda poza ekonomicznym zakresem obrotów silnika, gwałtowne przyspieszenia i hamowania, nadmierne przebywanie na biegu jałowym.

Wprowadzony zostanie systemu monitorowania i zarządzania sygnalizacjami świetlnymi wraz z priorytetyzacją ruchu autobusowego na wybranych skrzyżowaniach. Systemem monitorowania zostanie objęte siedem skrzyżowań (Wojska Polskiego i Sikorskiego, Sikorskiego i Jedności Robotniczej, przejście dla pieszych przez Sikorskiego przy Głowackiego, przejście dla pieszych przez Sikorskiego przy stacji benzynowej, przejście dla pieszych przez Krzywoustego przy Staromiejskiej, Kazimierza Sprawiedliwego i Królowej Jadwigi oraz Wojska Polskiego, Perseusza i Andersa. Operator zdalnie będzie mógł sterować światłami na tych skrzyżowaniach (m.in. w zakresie długości sygnałów zielonych, czerwonych, definiowania faz ruchu i ich kolejności, długości cykli)Priorytetem w zakresie pojazdów spóźnionych zostaną natomiast objęte skrzyżowania Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz Wojska Polskiego i Perseusza. W przyszłości system ma umożliwiać także obsługę pojazdów awaryjnych.

Termin składania ofert mija 22 marca. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz gwarancja i rękojmia na wdrożony system i zamontowane urządzenia (40%).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Głogów. Czeska oferta w dolnośląskim przetargu

Komunikacja

Głogów. Czeska oferta w dolnośląskim przetargu

Jakub Dybalski 01 sierpnia 2017

Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Komunikacja

Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Witold Urbanowicz 16 listopada 2016

Głogów zamawia cztery kolejne autobusy

Komunikacja

Głogów zamawia cztery kolejne autobusy

Jakub Dybalski 04 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5