Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Głogów kupuje autobusy. Kilka razy po kilka

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-06-16 13:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Głogów kupuje autobusy. Kilka razy po kilka
fot. Peja 97, lic. CC 3.0
W Głogowie powtórzono nieudany przetarg na zakup czterech autobusów miejskich. Dodatkowo rozpisano nowy przetarg, tym razem na osiem kolejnych. W obu przetargach przedmiotem zamówienia są autobusy spalinowe i hybrydy spalinowo–elektryczne. W sumie ma tam trafić 12 pojazdów.

Poprzednie zamówienie miało zostać rozstrzygnięte na początku czerwca, ale nikt nie złożył w nim oferty. Tym razem w nowym rozpisanym przetargu termin składania ofert to ostatni dzień lipca. Podobnie jak poprzednio, przedmiotem zamówienia są dwa 12–metrowe autobusy z napędem diesela i dwa tej samej długości napędzane w sposób hybrydowy, spalinowo–elektryczny. Zamówienie jest podzielone na części, zgodnie z napędem pojazdów.

Znów autobusy...

Podobnie jak poprzednio kryteria oceny ofert to cena (60 proc.), warunki techniczne (25 proc.), warunki gwarancji (10 proc.) oraz zużycie paliwa wg testu SORT 2 (5 proc.). Oferent musi posiadać środki finansowe (odpowiednio 1,5 mln składając ofertę w części „spalinowej” i 2 mln dla części „hybrydowej”) i doświadczenie w postaci zrealizowania przynajmniej jednej dostawy w wielkości i zakresie takiej, jak głogowskie zamówienie.

Autobusy z silnikiem diesela powinny mieścić 90 pasażerów (28 na miejscach siedzących), mieć wyznaczone miejsca na wózek dziecięcy, inwalidzki i minimum cztery miejsca dla osób niepełnosprawnych. Hybrydy mogą mieścić nieco mniej pasażerów (80 i 26 miejsc siedzących). Oba rodzaje autobusów mają mieć troje drzwi w układzie 2–2–2. Silniki wszystkich autobusów muszą spełniać normę Euro 6.

...i jeszcze więcej autobusów...

Co ciekawe Komunikacja Miejska Głogów ogłosiła jednocześnie drugi przetarg, w którym chodzi w sumie o osiem autobusów. On również jest podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy sześciu autobusów o standardowym napędzie, druga – dwóch hybryd. Wymagania wobec pojazdów są podobne, jak w pierwszym przetargu. Tak samo są skonstruowane kryteria oceny ofert. Różnica dotyczy tylko wymagań wobec oferentów jeśli chodzi o część zamówienia na autobusy na olej napędowy. W tym wypadku oferenci powinni posiadać środki finansowe w wysokości 3 mln zł i legitymować się przynajmniej jedną dostawą trzech takich autobusów w ciągu ostatnich trzech lat. W tym wypadku na oferty czekają w Głogowie do 3 sierpnia.

Oba zakupy są współfinansowane ze środków unijnych. Na oba zostaną wyłożone pieniądze z RPO woj. dolnośląskiego, związane z wdrażaniem strategii niskoemisyjnych.

...i wiaty

Jest zresztą i trzeci przetarg, ogłoszony kilka dni wcześniej, związany z wykorzystaniem pieniędzy unijnych. Tym razem chodzi jednak o budowę dwóch wiat przystankowych i jednego krytego parkingu rowerowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W tym przetargu, który ma zostać rozstrzygnięty do 28 czerwca, o wyborze oferty zdecyduje cena (60 proc.), czas realizacji projektu (20 proc.) oraz warunki gwarancji i rękojmi (20 proc.).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Głogów bez hybryd i diesli

Komunikacja

Głogów bez hybryd i diesli

Martyn Janduła 07 czerwca 2017

Głogów kupuje autobusy – hybrydy i diesle

Komunikacja

Głogów kupuje autobusy – hybrydy i diesle

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2017

Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Komunikacja

Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Witold Urbanowicz 16 listopada 2016

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5