Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Głogów kupuje autobusy – hybrydy i diesle

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-26 15:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Głogów kupuje autobusy – hybrydy i diesle
fot. KM Głogów
Spółka Komunikacja Miejska w Głogowie ogłosił przetarg na dostawy czterech autobusów. Zamówienie podzielone jest na dwie części zakładające dostawę dwóch autobusów spełniających normę Euro 6 oraz dwóch hybryd.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych. Zamówienie jest podzielone na dwie części, obejmujące po dwa autobusy hybrydowe i na diesel. Pojazdy mają zostać dostarczone do połowy listopada.

Długość autobusów określono na 11,5-12 m. Ponadto przewidziano miejsce na jeden wózek inwalidzki i dziecięcy. Zamawiający oczekuje podłogi niskiej na całej długości pojazdu, z wejściem na wysokości max 350 mm. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Do tego zamawiający oczekuje okien uchylnych lub odsuwnych z częścią otwieraną stanowiącą min. 30% wysokości okna bocznego oraz klimatyzacji. 

Pojazdy hybrydowe mają pomieścić min. 85 osób, w tym 28 na miejscach siedzących, z czego co najmniej 10 dostępnych z poziomu podłogi. Wymagany jest silnik spalinowy czterosuwowy, rzędowy, 4- lub 6-cylindrowy o mocy niemniejszej niż 150 kW, umiejscowiony wzdłużnie na zwisie tylnym w pozycji stojącej. Wymagany jest silnik elektryczny napędu hybrydowego o maksymalnej mocy co najmniej 150 kW, a także magazyn energii elektrycznej w postaci baterii lub superkondensatorów. Energia elektryczna powinna być generowana podczas hamowania, a także może pochodzić z chwilowego nadmiaru mocy silnika wysokoprężnego.

Termin składania ofert mija 6 czerwca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które dysponują bazą serwisową do obsługi oferowanych autobusów komunikacji miejskiej, a także w ostatnich trzech latach dostarczyły w ramach jednego zamówienia co najmniej dwa pojazdy dla minimum 90 osób, o długości autobusu min. 11,5 m, z silnikiem wysokoprężnym spełniającym normę spalin EURO 6, o pojemności min. 6 dm3 i mocy min 200 kW z automatycznym systemem detekcji i gaszenia pożaru albo – w przypadku drugiej części zamówienia – co najmniej dwa autobusów niskopodłogowych hybrydowych do przewozów w zbiorowej komunikacji miejskiej dla min. 85 osób, o długości autobusu min. 11,5 m, o napędzie elektryczno-spalinowym (napęd spalinowy – silnik diesel) z silnikiem spalinowym wysokoprężnym spełniającym normę spalin EURO 6, o pojemności min. 4,5 dm3 i mocy min 150 kW z automatycznym systemem detekcji i gaszenia pożaru. Kryteria wyboru to cena (60%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (25%), warunki gwarancji i serwisu (10%), zużycie paliwa wg SORT 2 (5%).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Komunikacja

Głogów z kolejnymi nowymi Solarisami?

Witold Urbanowicz 16 listopada 2016

Solaris dostarczy trzy  autobusy do Głogowa

Komunikacja

Solaris dostarczy trzy autobusy do Głogowa

Jakub Dybalski 26 sierpnia 2015

KM Głogów zamawia trzy autobusy

Komunikacja

KM Głogów zamawia trzy autobusy

Jakub Dybalski 24 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5