Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-29 16:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce
fot. PKM Gliwice
PKM w Gliwicach unieważniło kolejny już przetarg na dostawy 12 autobusów przegubowych. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Przedmiotem przetargu PKM Gliwice jest dostawa 12 nowych autobusów przegubowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m. Autobus ma pomieścić co najmniej 140 pasażerów, z czego minimum 25% na miejscach siedzących. Dwanaście miejsc ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Wejście do autobusów ma znaleźć się na wysokości maksymalnej 340 mm. Ponadto w pojazdach ma znaleźć się silnik o mocy co najmniej 235 kW. W zakresie wyposażenia wymagane są system smarowania podwozia, system detekcji i gaszenia pożaru, klimatyzacja, elektroniczna informacja pasażerska, monitoring.

Pierwszy autobus miał być w Gliwicach najpóźniej we wrześniu 2018 r. Plan ten jest jednak nieaktualny. Dzisiaj (29 stycznia) minął termin składania ofert. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia przeznaczono 17,7 mln zł brutto, jednak w postępowaniu nie wystartował żaden chętny.

To już kolejny przetarg na zakup tych autobusów. W poprzednim postępowaniu wystartował jedynie MAN. Jego oferta jednak okazała się zbyt droga dla zamawiającego i przetarg unieważniono. W nowym postępowaniu zamawiający nie podwyższył kwoty zamówienia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Komunikacja

PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2018

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych

Komunikacja

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2017

MAN za drogi dla Gliwic

Komunikacja

MAN za drogi dla Gliwic

Przemysław Farsewicz 05 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5