Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gliwice wybrały wykonawcę centrum przesiadkowego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-04-2020
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gliwice wybrały wykonawcę centrum przesiadkowego
wiz. Mostostal Zabrze Biprohut
Gliwice rozstrzygnęły przetarg na budowę centrum przesiadkowego na terenach pokolejowych po północnej stronie stacji. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty, a ostatecznie wygrało konsorcjum lokalnych firm, które złożyło najtańszą ofertę.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu pokolejowego w ramach planowanego centrum przesiadkowego oraz włączenie zespołu dworców i parkingów w układ komunikacyjny miasta wraz z robotami towarzyszącymi.

Zakres prac obejmuje budowę dworca autobusowego z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem oraz zagospodarowaniem terenu obejmującym drogowy układ komunikacyjny, parkingi i miejsca postojowe oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Założono rozbudowę ul. Składowej oraz ul. Toszeckiej, a także przebudowę odcinka ul. Tarnogórskiej. Przebudowany ma zostać istniejący tunel pod torami kolejowymi od strony ul. Tarnogórskiej.

Na początku marca poznaliśmy oferty. O zamówienie ubiegały się trzy podmioty. Ostatecznie wczoraj (29 marca) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało konsorcjum firm Mostostal Zabrze, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic, które pokonało konkurencję ceną, proponując realizację robót za 183,95 mln zł brutto. Miasto przy okazji nieco oszczędzi – budżet był określony na 205,881 mln zł brutto. Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5