Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gliwice: Trzy oferty na centrum przesiadkowe. W budżecie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-03 15:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice: Trzy oferty na centrum przesiadkowe. W budżecie
fot. Mostostal Zabrze Biprohut
Gliwice otworzyły oferty w przetargu na budowę centrum przesiadkowego na terenach pokolejowych po północnej stronie stacji. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty. Prace potrwają dwa lata.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu pokolejowego w ramach planowanego centrum przesiadkowego oraz włączenie zespołu dworców i parkingów w układ komunikacyjny miasta wraz z robotami towarzyszącymi.

Zakres prac obejmuje budowę dworca autobusowego z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem oraz zagospodarowaniem terenu obejmującym drogowy układ komunikacyjny, parkingi i miejsca postojowe oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Założono rozbudowę ul. Składowej oraz ul. Toszeckiej, a także przebudowę odcinka ul. Tarnogórskiej. Przebudowany ma zostać istniejący tunel pod torami kolejowymi od strony ul. Tarnogórskiej.

Dziś minął przekładany od listopada termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firm Mostostal Zabrze, Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic na kwotę 183,95 mln zł brutto. Konsorcjum Warbud (Warszawa) i Eurovision Polska (Kobierzyce) proponuje 186,24 mln zł brutto, natomiast Budimex jest gotów wykonać prace za 204,29 mln zł brutto. Wszyscy oferenci zaproponowali 96 miesięcy gwarancji.

Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 205,881 mln zł brutto. Kryteria wyboru to cena (60%) oraz termin gwarancji (40%). Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin ogłasza przetarg na wielki dworzec autobusowy [wizualizacje]

Przestrzeń

Lublin ogłasza przetarg na wielki dworzec autobusowy [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 17 lutego 2020

Dąbrowa Górnicza z ofertami na przebudowę głównej stacji

Przestrzeń

Dąbrowa Górnicza z ofertami na przebudowę głównej stacji

Witold Urbanowicz 13 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5