Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gliwice powtarzają przetarg na autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-06-29 15:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice powtarzają przetarg na autobusy
fot. PKM Gliwice
PKM w Gliwicach rozstrzygnęły niedawno przetarg na dostawę nowych autobusów w części dotyczącej autobusów przegubowych. Oferty złożone napo jazdy dwuosiowe przekraczały założony kosztorys i przedsiębiorstwo zdecydowało się na ogłoszenie nowego przetargu na dostawy dziewięciu autobusów o długości ok. 12 metrów.

Przedmiotem poprzedniego przetargu, organizowanego przez PKM, była dostawa 20 nowych autobusów. Postępowanie było podzielone na dwie części. Pierwsza obejmowała dziewięć pojazdów dwuosiowych o długości ok. 12 metrów, druga natomiast dotyczyła pojazdów przegubowych o długości od 17,50 do 18,75 metrów. Zwycięzcą części dotyczącej przegubowców został Solaris. Firma ta złożyła też najkorzystniejszą ofertę na autobusy dwuosiowe, ale ta część przetargu została unieważniona – najtańsza oferta przekraczała przyjęty kosztorys.

PKM ogłosiło nowy przetarg, zakładający dostawę dziewięciu autobusów dwuosiowych o długości całkowitej od 11,80 m do 12,10 m. Niskopodłogowe pojazdy mają być fabrycznie nowe. Przewidziano trzy pary dwuskrzydłowych drzwi. Przy drugich drzwiach ma znaleźć się ręcznie rozkładana rampa.

Termin składania ofert mija 8 sierpnia br. Cena zadecyduje o wyborze w 60%. Pozostałe punktowane kryteria to ocena techniczna (25%), ekologia (5%), warunki gwarancji i serwisu (8%) oraz ceny wybranych części zamiennych (2%). Autobusy mają zostać dostarczone w ciągu 122 dni od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice wybrały tylko producenta przegubowców. Solówki za drogie

Komunikacja

Gliwice wybrały tylko producenta przegubowców. Solówki za drogie

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2016

Trzech chętnych chce dostarczyć autobusy Gliwicom

Komunikacja

Trzech chętnych chce dostarczyć autobusy Gliwicom

Martyn Janduła 13 czerwca 2016

PKM Gliwice kupuje 20 autobusów

Komunikacja

PKM Gliwice kupuje 20 autobusów

Jakub Dybalski 25 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5