Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gliwice kupują cztery solówki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-30 15:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice kupują cztery solówki
fot. Aktron, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKM Gliwice rozpisały przetarg na zakup czterech 12-metrowych autobusów z silnikiem diesla. Nowe pojazdy mają zostać dostarczone w przyszłym roku. To kolejny powtórzony przetarg.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech nowych autobusów dwuosiowych o długości 11,8-12,1 m. Pojazdy mają pomieścić co najmniej 91 podróżnych, z czego min. 25% na miejscach siedzących. Do co najmniej ośmiu siedzeń powinien być dostęp z poziomu niskiej podłogi. Pojazd powinien posiadać drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy co najmniej 200 kW. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy internet dla pasażerów, co najmniej sześć gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, kasowniki, system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Termin składania ofert mija 5 lipca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich czterech latach dostarczyły cztery pojazdy o parametrach zbieżnych z określonymi w gliwickim przetargu. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (25%), ekologia (5%), warunki gwarancji i serwisu (8%) oraz ceny wybranych części zamiennych (2%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będzie 16 kryteriów (materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, pojemność skokowa silnika, automatyczna skrzynka biegów wyposażona w urządzenie do jej diagnostyki z systemem telemetrycznego przesyłu danych, zależna sztywna oś I, trzyczęściowa szyba czołowa, podział poszycia bocznego, materiał, z którego wykonane jest poszycie zewnętrzne dachu nadwozia, liczba wszystkich miejsc siedzących, udział procentowy liczby miejsc do siedzenia dostępnych z poziomu niskiej podłogi, ilość czynnika chłodniczego w układzie systemu klimatyzacji, zaoferowanie systemu klimatyzacji z ułatwionym dostępem, spełnianie wymogów w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie, wytrzymałości konstrukcji nośnej, palności części, kwestia okien awaryjnych oraz jeden producent silnika i pojazdu). W przypadku ekologii pod uwagę brane są zużycie energii, emisja dwutlenku węgla oraz emisja zanieczyszczeń.

Na dostawy przeznaczono 260 dni. Pierwszy autobus powinien przyjechać do Gliwic nie wcześniej niż w styczniu 2019 r. PKM już wcześniej próbowało kupić takie pojazdy, ale nie wpłynęła żadna oferta. Jednocześnie toczy się powtórzony przetarg na 12 przegubowców.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice kupują 12 przegubowców z Wi-Fi

Komunikacja

Gliwice kupują 12 przegubowców z Wi-Fi

Witold Urbanowicz 23 maja 2018

Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce

Komunikacja

Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2018

PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Komunikacja

PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5