Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gliwice kupują 15 przegubowców. Najlepiej hybrydowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-12-16 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice kupują 15 przegubowców. Najlepiej hybrydowych
fot. PKM Gliwice
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach rozpisało przetarg na dostawy 15 autobusów przegubowych. Na ich dostawy przeznaczono ok. 9 miesięcy. Zamawiający będzie punktować zaoferowanie pojazdów z napędem hybrydowym.

Przedmiotem przetargu jest dostawa piętnastu fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów o długości 17,5-18,75 m (+/- 0,10 m). Pojazdy mają pomieścić co najmniej 141 pasażerów, z czego min. 25% na miejscach siedzących (w tym min. 12 dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Wymagane są cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Pojazdy mają być niskopodłogowe, bez stopni w wejściu, z podłogą na wysokości 270 mm w przypadku zastosowania przyklęku. Autobusy powinny być klimatyzowany, wyposażenie obejmuje kasowniki, tablice elektroniczne, monitoring. 

Autobusy mają być wyposażone w silniki ON, spełniające normę Euro VI, o mocy wynoszącej co najmniej 235 kW. Zamawiający preferuje autobusy z napędem hybrydowym, tzn. spełniające jednocześnie kilka warunków: autobus posiada homologację pojazdu hybrydowego, autobus posiada funkcję rekuperacji energii, silnik spalinowy autobusu jest wspierany w czasie napędu pojazdu przez silnik elektryczny, którego moc znamionowa wynosi co najmniej 5 kW. Ponadto PKM preferuje producentów pojazdów, którzy są jednocześnie producentami silnika.

Termin składania ofert mija 18 stycznia. Startować mogą firmy, które dostarczyły na rynek unijny w jednej dostawie co najmniej 10 niskopodłogowych przegubowych autobusów o długości od 17,50 m do 18,75 m. O wyborze decydują cena (50%), ocena techniczna (20%), ekologia (20%), warunki gwarancji i serwisu (5%), cena wybranych części zamiennych (5%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będzie 16 podkryteriów: materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii; pojemność skokowa silnika; wyposażenie pojazdu w zależną (sztywną) oś I; podział szyby przedniej; podział poszyć zewnętrznych bocznych; materiał, z którego wykonane jest poszycie zewnętrzne dachu nadwozia autobusu; liczba wszystkich miejsc; procentowy udział liczby miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi; ilość czynnika chłodniczego w układzie systemu klimatyzacji; zaoferowanie systemu klimatyzacji z ułatwionym dostępem; spełnienie wymogów homologacji w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie; w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej; w zakresie palności części; okna awaryjne; jeden producent pojazdu i silnika; zaoferowanie autobusu hybrydowego. W kryterium ekologii oceniane będą zużycie energii, emisja dwutlenku węgla, emisja zanieczyszczeń.

Na dostawy przeznaczono 280 dni – nie wcześniej jednak niż w październiku 2021 r. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców wynosił co najmniej 50 %.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Prawo & Finanse

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Witold Urbanowicz 24 listopada 2020

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

Mobilność

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

inf. pras/mr 20 sierpnia 2020

Gliwice decydują się  na elektryczne Volvo

Komunikacja

Gliwice decydują się na elektryczne Volvo

Witold Urbanowicz 22 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5