Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gliwice kupują 12 przegubowców z Wi-Fi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-23 13:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice kupują 12 przegubowców z Wi-Fi
fot. PKM Gliwice
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach rozpisało przetarg na zakup 12 autobusów przegubowych. Zamawiający premiuje podmioty, które są jednocześnie producentem pojazdu, jak i silnika. Autobusy mają zostać dostarczone w przyszłym roku.

PKM w Gliwicach ogłosiło przetarg na zakup 12 nowych autobusów przegubowych o długości 17,5-18,75 m (+/-0,10 m). Pojemność określono na co najmniej 141 osób, z czego 25% mają stanowić miejsca siedzące (w tym co najmniej 12 dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2 oraz silnik o maksymalnej mocy netto co najmniej 235 kW. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy internet dla pasażerów, co najmniej siedem gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, kasowniki, system elektronicznej informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Termin składania ofert mija 28 czerwca. Firmy chcące brać udział w postępowaniu muszą legitymować się doświadczeniem w zakresie dostaw pięciu autobusów podobnych do tych oferowanych w postępowaniu. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (25%), ekologia (5%), warunki gwarancji i serwisu (8%) oraz ceny wybranych części zamiennych (2%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będzie 16 kryteriów (materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, pojemność skokowa silnika, automatyczna skrzynka biegów wyposażona w urządzenie do jej diagnostyki z systemem telemetrycznego przesyłu danych, zależna sztywna oś I, trzycześciowa szyba czołowa, podział poszycia bocznego, materiał, z którego wykonane jest poszycie zewnętrzne dachu nadwozia, liczba wszystkich miejsc siedzących, udział procentowy liczby miejsc do siedzenia dostępnych z poziomu niskiej podłogi, ilość czynnika chłodniczego w układzie systemu klimatyzacji, zaoferowanie systemu klimatyzacji z ułatwionym dostępem, spełnianie wymogów w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie, wytrzymałości konstrukcji nośnej, palności części, kwestia okien awaryjnych oraz jeden producent silnika i pojazdu). W przypadku ekologii pod uwagę brane są zużycie energii, emisja dwutlenku węgla oraz emisja zanieczyszczeń.

Pierwszy autobus powinien zostać dostarczony najwcześniej w styczniu 2019 r. Na realizację przeznaczono 260 dni. To już kolejny przetarg na autobusy przegubowe. Poprzednie postępowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce

Komunikacja

Gliwice znowu bez ofert – tym razem na przegubowce

Witold Urbanowicz 29 stycznia 2018

PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Komunikacja

PKM w Gliwicach bez nowych autobusów 12-metrowych

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2018

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych

Komunikacja

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5