Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-21 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice kupują 12 autobusów przegubowych
fot. PKM Gliwice
PKM w Gliwicach rozpisało przetarg na dostawy 12 autobusów przegubowych. Pierwszy autobus ma być dostarczony najpóźniej we wrześniu 2018 r. To już kolejne postępowanie na zakup tych pojazdów.

Przedmiotem przetargu PKM Gliwice jest dostawa 12 nowych autobusów przegubowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m. Autobus ma pomieścić co najmniej 140 pasażerów, z czego minimum 25% na miejscach siedzących. Dwanaście miejsc ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Wejście do autobusów ma znaleźć się na wysokości maksymalnej 340 mm. Ponadto w pojazdach ma znaleźć się silnik o mocy co najmniej 235 kW. W zakresie wyposażenia wymagane są system smarowania podwozia, system detekcji i gaszenia pożaru, klimatyzacja, elektroniczna informacja pasażerska, monitoring.

Termin składania ofert mija 29 stycznia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które dostarczyły w ostatnich trzech latach co najmniej pięć autobusów przegubowych w typie i wariancie zgodnym z warunkami przetargu. O wyborze zadecydują cena (60%), ocena techniczna (25%), ekologia (5%), warunki gwarancji i serwisu (8%) oraz ceny wybranych części zamiennych (2%). W przypadku kryterium technicznego, ocenianych będzie aż 15 aspektów, takich jak: materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii, pojemność skokowa silnika, automatyczna skrzynka biegów wyposażona w urządzenie do jej diagnostyki, wyposażenie w zależną (sztywną) oś I, szyba czołowa składająca się z trzech części, liczba miejsc czy chociażby udział procentowy liczby miejsc siedzących dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi w liczbie wszystkich miejsc siedzących.

Pierwszy autobus ma być dostarczony najpóźniej we wrześniu 2018 r. Na całość dostaw przeznaczono 217 dni od momentu zawarcia umowy.

To już kolejny przetarg na zakup tych autobusów. W poprzednim postępowaniu wystartował jedynie MAN. Jego oferta jednak okazała się zbyt droga dla zamawiającego i przetarg unieważniono.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MAN za drogi dla Gliwic

Komunikacja

MAN za drogi dla Gliwic

Przemysław Farsewicz 05 grudnia 2017

Gliwice zamawiają cztery autobusy

Komunikacja

Gliwice zamawiają cztery autobusy

Jakub Dybalski 27 listopada 2017

PKM w Gliwicach kupuje nowe autobusy

Komunikacja

PKM w Gliwicach kupuje nowe autobusy

mj, Transport Publiczny 14 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5