Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gliwice: Dwie oferty na dostawy 15 przegubowców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-08 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice: Dwie oferty na dostawy 15 przegubowców
fot. PKM Gliwice
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach otworzyło oferty w przetargu na dostawy 15 autobusów przegubowych. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty – MAN i Solaris. Na ich dostawy przeznaczono ok. 9 miesięcy. Zamawiający będzie punktować zaoferowanie pojazdów z napędem hybrydowym.

Przedmiotem przetargu jest dostawa piętnastu fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów o długości 17,5-18,75 m (+/- 0,10 m). Pojazdy mają pomieścić co najmniej 141 pasażerów, z czego min. 25% na miejscach siedzących (w tym min. 12 dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Wymagane są cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Pojazdy mają być niskopodłogowe, bez stopni w wejściu, z podłogą na wysokości 270 mm w przypadku zastosowania przyklęku. Autobusy powinny być klimatyzowany, wyposażenie obejmuje kasowniki, tablice elektroniczne, monitoring.

Autobusy mają być wyposażone w silniki ON, spełniające normę Euro VI, o mocy wynoszącej co najmniej 235 kW. Zamawiający preferuje autobusy z napędem hybrydowym, tzn. spełniające jednocześnie kilka warunków: autobus posiada homologację pojazdu hybrydowego, autobus posiada funkcję rekuperacji energii, silnik spalinowy autobusu jest wspierany w czasie napędu pojazdu przez silnik elektryczny, którego moc znamionowa wynosi co najmniej 5 kW. Ponadto PKM preferuje producentów pojazdów, którzy są jednocześnie producentami silnika.

Dzisiaj (8 lutego) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. MAN wycenił pojazdy na 23,044 mln zł brutto, natomiast Solaris na 25,424 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 23,063 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (50%), ocena techniczna (20%), ekologia (20%), warunki gwarancji i serwisu (5%), cena wybranych części zamiennych (5%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będzie 16 podkryteriów: materiał oraz sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów konstrukcyjnych karoserii; pojemność skokowa silnika; wyposażenie pojazdu w zależną (sztywną) oś I; podział szyby przedniej; podział poszyć zewnętrznych bocznych; materiał, z którego wykonane jest poszycie zewnętrzne dachu nadwozia autobusu; liczba wszystkich miejsc; procentowy udział liczby miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi; ilość czynnika chłodniczego w układzie systemu klimatyzacji; zaoferowanie systemu klimatyzacji z ułatwionym dostępem; spełnienie wymogów homologacji w zakresie ochrony osób przebywających w kabinie; w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej; w zakresie palności części; okna awaryjne; jeden producent pojazdu i silnika; zaoferowanie autobusu hybrydowego. W kryterium ekologii oceniane będą zużycie energii, emisja dwutlenku węgla, emisja zanieczyszczeń. Wiadomo, że Solaris zaproponował dłuższe okresy gwarancji na nadwozie, szkielet kratownicy, zespoły, układy i elementy, system detekcji i gaszenia pojazdu.

Na dostawy przeznaczono 280 dni – nie wcześniej jednak niż w październiku 2021 r. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców wynosił co najmniej 50 %.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gliwice kupują 15 przegubowców. Najlepiej hybrydowych

Komunikacja

Gliwice kupują 15 przegubowców. Najlepiej hybrydowych

Witold Urbanowicz 16 grudnia 2020

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Prawo & Finanse

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Witold Urbanowicz 24 listopada 2020

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

Mobilność

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

inf. pras/mr 20 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5