Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Giżycko z umową na dostawę elektrobusów od Yutonga

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-04-13 16:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Busnex

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Giżycko z umową na dostawę elektrobusów od Yutonga
fot. UM Lidzbark Warmiński
Trzy „elektryki” Yutong E8 jeszcze w tym roku posłużą pasażerom komunikacji publicznej w gminie Giżycko. Samorząd podpisał właśnie umowę z firmą Busnex Poland. Zakup zeroemisyjnych autobusów jest możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd dofinansowania ze środków unijnych.

Przygotowując się do zakupu „elektryków”, w 2021 r. gmina Giżycko odbyła testy autobusu Yutong, który zyskał pozytywne opinie ze strony mieszkańców. Inwestycja w zielony transport jest realizowana dzięki dotacji z regionalnego programu województwa warmińsko-mazurskiego w wysokości ponad 5,7 mln zł, przy współfinansowaniu przez gminę i miasto Giżycko.

– Dbamy o nasze środowisko naturalne oraz robimy krok milowy w kierunku nowych technologii, które będą służyły mieszkańcom naszego regionu – mówił wójt gminy Giżycko, Marek Jasudowicz. – Wszystko, co sprzyja naszemu unikatowemu środowisku, jest przez nas wspierane. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym projekcie, zapewniając jednocześnie naszym mieszkańcom wygodny i nowoczesny transport. To ważny krok i bardzo dobry kierunek – podkreślił burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Wybrany przez gminę Giżycko Yutong E8 to w pełni elektryczny autobus, który sprawdził się, obsługując zarówno komunikację publiczną, jak i szkolną. Jako pierwszy samorząd w Polsce, na ten model postawiła Bobowa, z powodzeniem wykorzystuje go również Lidzbark Warmiński. Yutong E8 ma niemal 9 metrów długości, niskopodłogową konstrukcję i wydajny system klimatyzacji. Dzięki baterii o pojemności ponad 250 kWh, może pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 kilometrów. Komunikację publiczną w gminie Giżycko obsłużą trzy takie pojazdy, które wraz z dwoma stacjami ładowania dostarczy firma Busnex Poland.

– Warmia i Mazury słyną ze wspaniałych krajobrazów i malowniczych jezior, ale coraz mocniej również z inwestycji w elektromobilność. Gmina Giżycko to kolejny samorząd z tego regionu, który postawił na zielony transport, wybierając elektryczne autobusy Yutong. Cieszy nas, iż model E8 jest coraz częściej wykorzystywany do obsługi komunikacji publicznej – dodał Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5