Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Giżycko z ofertami na dostawę elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-11 12:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Giżycko z ofertami na dostawę elektrobusów
fot. Yutong
Gmina Giżycko otworzyła oferty w przetargu na dostawy trzech krótkich elektrobusów oraz dwóch stacji ładowania wolnego. Pojazdy mają zostać dostarczone przed końcem 2022 r.

Zamawiający wymaga autobusów do 10,5 m, mogących pomieścić 55 podróżnych, z czego min. 22 na miejscach siedzących. Pierwsze drzwi, o szerokości przejścia min. 650 mm, powinny znaleźć się przed pierwszą osią, a drugie drzwi – o szerokości min. 1200 mm – między pierwszą a drugą osią. Pojazd ma być niskopodłogowy – z bezstopniowym wejściem we wszystkich drzwiach i z dopuszczeniem części wysokopodłogowej, która zajmie nie więcej niż 30% podłogi. Wymagane są klimatyzacja oraz ogrzewanie elektryczno-spalinowe o mocy minimalnej 20 kW, realizowane za pomocą grzejników konwektorowych oraz przez nagrzewnice. Zamawiający oczekuje ładowarek USB do ładowania urządzeń mobilnych, systemu informacji pasażerskiej z tablicami LED i LCD oraz nagłośnieniem, systemu zliczania pasażerów, monitoringu.

Wymagany jest silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 150 kW. Minimalną pojemność baterii określono na 200 kWh – z zasięgiem minimalnym 180 km. Przewidziano ładowanie plug-in przy wykorzystaniu ładowarki zewnętrznej o mocy min. 40 kW.

Dziś (11 lutego) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Busnex Poland, oferujący Yutongi, zaproponował dostawy za 6,694 mln zł, a Solaris za 7,682 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 6,519 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%)oraz gwarancja na pojazdy i stacje ładowania (40%). De facto jednak zdecyduje cena, gdyż oferenci zaproponowali taki sam okres gwarancji. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5