Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Giżycko kupuje elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-28 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Giżycko kupuje elektrobusy
fot. Solaris
Gmina Giżycko rozpisała przetarg na dostawy trzech krótkich elektrobusów oraz dwóch stacji ładowania wolnego. Pojazdy mają zostać dostarczone przed końcem 2022 r.

Zamawiający wymaga autobusów do 10,5 m, mogących pomieścić 55 podróżnych, z czego min. 22 na miejscach siedzących. Pierwsze drzwi, o szerokości przejścia min. 650 mm, powinny znaleźć się przed pierwszą osią, a drugie drzwi – o szerokości min. 1200 mm – między pierwszą a drugą osią. Pojazd ma być niskopodłogowy – z bezstopniowym wejściem we wszystkich drzwiach i z dopuszczeniem części wysokopodłogowej, która zajmie nie więcej niż 30% podłogi. Wymagane są klimatyzacja oraz ogrzewanie elektryczno-spalinowe o mocy minimalnej 20 kW, realizowane za pomocą grzejników konwektorowych oraz przez nagrzewnice. Zamawiający oczekuje ładowarek USB do ładowania urządzeń mobilnych, systemu informacji pasażerskiej z tablicami LED i LCD oraz nagłośnieniem, systemu zliczania pasażerów, monitoringu.

Wymagany jest silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 150 kW. Minimalną pojemność baterii określono na 200 kWh – z zasięgiem minimalnym 180 km. Przewidziano ładowanie plug-in przy wykorzystaniu ładowarki zewnętrznej o mocy min. 40 kW.

Termin składania ofert mija 30 stycznia. Startować mogą podmioty, które w ostatnich trzech latach dostarczyły co najmniej dwa elektrobusy oraz zamontowały minimum jedną stację ładowania wolnego. O wyborze decydują cena (60%)oraz gwarancja na pojazdy i stacje ładowania (40%). Pojazdy mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz testuje elektrycznego Mana

Komunikacja

Bydgoszcz testuje elektrycznego Mana

Jakub Rösler 28 grudnia 2021

Łódź: Ceny biletów na razie nie pójdą w górę

Komunikacja

Łódź: Ceny biletów na razie nie pójdą w górę

Kasper Fiszer 28 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5