Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdynia z ofertami na węzeł Karwiny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-30 16:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdynia z ofertami na węzeł Karwiny
mat. UM Gdynia
Miasto Gdynia otworzyło oferty w przetargu na węzeł Karwiny. Wyłoniona w drodze przetargu zaprojektuje i wybuduje m.in. parking przesiadkowy przy stacji PKM Karwiny, przebuduje fragmenty ulic Wielkopolskiej, Sopockiej i Strzelców oraz przygotuje nową infrastrukturę dla komunikacji miejskiej, na czele z nowymi buspasami.

Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. W bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej stacji PKM Gdynia Karwiny powstanie nie tylko parking przesiadkowy przy Korzennej, ale i nowe chodniki, drogi rowerowe, buspasy oraz infrastruktura dla autobusów i trolejbusów. Dużej przebudowy doczekają się lokalne drogi, w tym przede wszystkim strategiczna dla drogowego układu tej części Gdyni ul. Wielkopolska oraz ulice Sopocka i Strzelców.

Najważniejsza zmiana, która skutecznie zachęci do przesiadki do autobusów i trolejbusów, to 2,7 kilometra nowych buspasów w ciągu ruchliwej ulicy Wielkopolskiej, które pozwolą na ominięcie korków w kilku newralgicznych miejscach, w obu kierunkach jazdy.

Niemal na końcu ul. Strzelców, na wysokości skrzyżowania z ul. Dragonów powstanie nowa pętla autobusowa z zapleczem sanitarnym dla kierowców. Dodatkowo na terenie między jezdniami ul. Wielkopolskiej powstanie też tzw. pętla odstawcza, na której po zakończonych kursach będą stacjonować pojazdy.

Dzisiaj (30 października) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm, z czego trzy zmieściły się w budżecie określonym na 122,8 mln zł. Konsorcjum Kruszywo i Bituminium proponuje 91,1 mln zł, Firma Budowlano-Drogowa MTM – 101,7 mln zł, Strabag – blisko 120 mln zł, Budimex – 128,8 mln zł, konsorjcum firm Roverpol i Rover Infraestructuras – 145,6 mln zł. Wszystkie firmy zaproponowały wykonanie zamówienia do końca 2023 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Cmentarze zamknięte. Miasta skarżą się na późną decyzję i zmarnowane wydatki

Prawo & Finanse

Cmentarze zamknięte. Miasta skarżą się na późną decyzję i zmarnowane wydatki

Witold Urbanowicz 30 października 2020

Gdynia: otwarto dwa nowe przystanki PKM

Komunikacja

Gdynia: otwarto dwa nowe przystanki PKM

Jakub Madrjas 10 grudnia 2017

Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]

Przestrzeń

Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]

Michał Szymajda 28 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5