Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdynia: Pierwszy kontrabuspas w tym roku. Ruszył przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-06-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Gdynia

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdynia: Pierwszy kontrabuspas w tym roku. Ruszył przetarg
mat. ZDiZ Gdynia
Został już ogłoszony przetarg na budowę innowacyjnego rozwiązania, który w zamierzeniu ma usprawnić ruch na leśnym odcinku ulicy Chwarznieńskiej do centrum Gdyni w godzinach porannego szczytu. Chodzi o tzw. kontrabuspas, który – dzięki zmiennej organizacji ruchu na jezdni prowadzącej z Witomina do Chwarzna-Wiczlina – pozwoli autobusom na jazdę pod prąd. Skróci to czas przejazdu o około 10 minut. Zakładany termin zakończenia robót to koniec listopada 2019 roku.

– Ogłoszenie przetargu, dokładnie 7 dni po podpisaniu umowy na dofinansowanie projektu, jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, aby rozwiązanie zostało wdrożone jak najszybciej. Na oferty czekamy do 17 czerwca. Potencjalni wykonawcy muszą się wykazać odpowiednim doświadczeniem, zwłaszcza w sferze instalacji urządzeń telekomunikacyjnych. Przypomnę, że na to zadanie pozyskaliśmy dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 2 miliony złotych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent ds. rozwoju.

W ramach prac zostanie wykonana przebudowa i budowa sygnalizacji świetlnej, tak aby dawała ona pierwszeństwo pojazdom komunikacji miejskiej. Pojawią się sygnalizatory S4 i S7 nad pasami ruchu – to czytelna informacja dla kierowców, jak w danej chwili się poruszać. Na drodze zobaczymy też tablice zmiennej treści, znaki pryzmatyczne, bramownice i maszty. Spore nakłady pochłonie infrastruktura teletechniczna i kamery z rejestratorami. Lokalne węzły transmisji danych umożliwią przepływ wszystkich informacji o ruchu do systemu Tristar, z którym wszystko zostanie zintegrowane.

W ramach przedsięwzięcia Gdynia pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 008 391 zł, co stanowi około 50% szacowanej wartości całkowitej inwestycji. Za realizację działań odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca listopada 2019 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5