Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańszczanie ponownie otrzymają najnowocześniejsze autobusy Mercedesy Citaro

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-02-27 16:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Mercedes Benz / UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańszczanie ponownie otrzymają najnowocześniejsze autobusy Mercedesy Citaro
fot. UM Gdańsk
W środę, 27 lutego, spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje podpisała umowę z konsorcjum firm EvoBus Polska oraz Pekao Leasing na sześcioletnią (z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata) dzierżawę 48 nowych autobusów. Pierwsze Mercedesy Citaro pojawią się na gdańskich drogach na początku przyszłego roku. Łączny koszt wynajmu pojazdów wraz z obsługą techniczną na 8 lat to ponad 117 mln zł brutto.

Przetarg na wynajem pojazdów wraz z obsługą techniczną został ogłoszony pod koniec zeszłego roku. W przetargu wpłynęła jedna oferta od konsorcjum firm EvoBus Polska oraz Pekao Leasing. Gdańskie Autobusy i Tramwaje wydzierżawią 48 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym 29 autobusów standardowych o długości 12 m (Mercedes-Benz Typ 628 02 Citaro), 13 przegubowych o długości 18 m (Mercedes-Benz Typ 628 03 Citaro G) i 6 typu midi o długości 10,6 m (Mercedes-Benz Typ 628 02 Citaro K). Oczywiście, wraz z wyposażeniem elektronicznym i niezbędnym oprogramowaniem oraz z licencjami.

W cenie jest również utrzymywanie autobusów w stanie przydatności do użytkowania przez dostawcę, przez cały okres najmu. Serwis obejmuje: obsługę techniczną (przeglądy codzienne i okresowe), naprawy eksploatacyjne, naprawy komponentów, które uległy awarii w trakcie eksploatacji autobusów, naprawy powypadkowe, naprawy będące następstwem wandalizmu, naprawy będące następstwem uszkodzeń wynikających z błędów eksploatacji autobusów, czynności związane z aktualizacją bądź zmianą oprogramowania. Producent przeprowadzi wszystkie konieczne przeglądy i naprawy, dbając o zachowanie fabrycznej jakości pojazdów i zapewniając zwiększoną dyspozycyjność floty. 

– Zależy nam na tym, by nasze autobusy były zawsze gotowe do jazdy bez konieczności angażowania pracowników GAiT i, co też ważne, zatrzymywania pojazdów do naprawy. To jest główny atut i idea dzierżawy, jako bardzo popularnego dziś rozwiązania: zapewnienie ciągłości działania komunikacji miejskiej. Dzięki temu GAiT skupi się na przewożeniu pasażerów, a nie utrzymywaniu pojazdów. To ważny kontekst, dlatego dzierżawa wraz z obsługą techniczną jest tu doskonałym rozwiązaniem – mówi Maciej Lisicki, prezes GAiT. – Z modelu dzierżawy taboru korzystają zakłady komunikacji miejskiej w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Sprawdzimy go także u nas, podążając za współczesnym trendem sharing economy, według którego właśnie używanie, nie posiadanie, jest bardziej ekonomicznym, jak i efektywnym sposobem gospodarowania – komentuje Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.


Zamawiający wybrał model długoterminowej dzierżawy taboru, w którym zakres zamówienia obejmuje nie tylko wynajem, ale także serwisowanie pojazdów. W takim przypadku EvoBus Polska nie tylko dostarczy autobusy, lecz również przejmie odpowiedzialność za ich sprawność techniczną w całym okresie najmu. Dzięki temu zamawiający będzie użytkować autobusy, nie kupując ich, a producent przeprowadzi wszystkie konieczne przeglądy i naprawy, dbając o zachowanie fabrycznej jakości pojazdów i zapewniając zwiększoną dyspozycyjność floty. Ten model dzierżawy nawiązuje zarówno do zasad tzw. sharing economy (ekonomia, gospodarka współdzielenia), jak i bus depot management.

GAiT eksploatują już autobusy spod znaku gwiazdy, stanowią one prawie 50% floty autobusowej przedsiębiorstwa. Nowe pojazdy zasilą gdański tabor na początku 2020 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk wydzierżawi  48 autobusów Mercedesa

Komunikacja

Gdańsk wydzierżawi 48 autobusów Mercedesa

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2019

Gdańsk: Pierwsze nowe tramwaje Pesy będą później

Komunikacja

Gdańsk: Pierwsze nowe tramwaje Pesy będą później

Witold Urbanowicz 08 stycznia 2019

Gdańsk. Świąteczny tramwaj z orangutanicą na pokładzie

Komunikacja

Gdańsk. Świąteczny tramwaj z orangutanicą na pokładzie

jd/inf. pras. 18 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5