Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańska komunikacja również na mapach Google’a

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-21 16:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańska komunikacja również na mapach Google’a
mat. ZTM Gdańsk
Dane dotyczące rzeczywistych czasów przejazdów gdańskich autobusów i tramwajów dostępne już w mapach Google’a. Pasażerowie mają możliwość dokładnego zaplanowania podróży na wszystkich trasach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku. Już od pewnego czasu na Mapach Google sprawdzać też można lokalizacje biletomatów.

Pierwsze dane za pośrednictwem Map Google gdański ZTM udostępnił w kwietniu 2019 r. – Dotychczas osoby, które chciały sprawdzić na Mapach Google czas przejazdu na wybranej trasie, dostawały informację zgodną z rozkładem jazdy, bez uwzględnienia ewentualnych opóźnień lub przyspieszeń autobusów i tramwajów. Wynikało to z tego, że do tej pory wszystkie dane na temat pozycji pojazdów na trasach nie były aktualizowane na bieżąco – mówi Agnieszka Rzeźnikowska, główny specjalista ds. obsługi systemu informacji pasażerskiej w Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku.

– Udostępnienie w Internecie danych rzeczywistych naszego systemu informacji oasażerskiej sprawiło, że każdy może zobaczyć na Mapach Google aktualne czasy przejazdów naszych autobusów i tramwajów (z uwzględnieniem bieżącej sytuacji w ruchu drogowym). Tym samym dołączyliśmy do Białegostoku, Katowic, Krakowa, Poznania Warszawy i Szczecina, które współpracują z Google w tym zakresie – dodaje Rzeźnikowska.

Od końca 2020 r. na mapach Google’a sprawdzać też można lokalizacje biletomatów. Wszystkie informacje wykorzystywane we współpracy z mapami Google są dostępne dla każdego w ramach Otwartych danych ZTM w Gdańsku.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5