Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk znalazł środki i wybrał wykonawcę przebudowy tramwaju na Stogi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-30 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk znalazł środki i wybrał wykonawcę przebudowy tramwaju na Stogi
fot. WU
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Miasto dołożyło brakujące 40 mln zł i wybrało ofertę hiszpańskiego konsorcjum.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej. Trasę podzielono na trzy odcinki – w ciągu ul. Budzysza od ul. Sucharskiego do ul. Skiby (nr 1); w ciągu ulic Stryjewskiego i Nowotnej do ul. Skiby do ul. Kruczej wraz z pętlą Pasanil (nr 2) oraz w ciągu ul. Nowotnej od ul. Kruczej do pętli Stogi Plaża wraz z pętlą (nr 3). W ciągu odcinka 1 i odcinka 2 przewidziano przebudowę układu torowego i drogowego. Natomiast w ciągu odcinka 3 przewidziano przebudowę tylko układu torowego. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska dzisiaj (30 marca) rozstrzygnęła przetarg. Zamawiający postanowił znaleźć dodatkowe środki. Wykonawcą zostało hiszpańskie konsorcjum Aldesa i Coalvi, które złożyło najtańszą ofertę i pokonało siedmiu innych startujących. Wartość zwycięskiej oferty to 110,7 mln zł brutto i przekracza ona wcześniej planowany budżet o 40 mln zł.

Gdańsk chciał, by umowa na prace została zrealizowana do końca maja 2019 r. Przebudowa wraz z szeregiem innych gdańskich projektów tramwajowych otrzymała dofinansowanie unijne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Prawo & Finanse

Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Jakub Dybalski 15 lutego 2018

Drogi tramwaj na Stogi. Gdańskowi brakuje co najmniej 40 mln zł

Przestrzeń

Drogi tramwaj na Stogi. Gdańskowi brakuje co najmniej 40 mln zł

Witold Urbanowicz 07 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5