Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk znalazł środki i wybrał wykonawcę przebudowy tramwaju na Stogi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-30 12:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk znalazł środki i wybrał wykonawcę przebudowy tramwaju na Stogi
fot. WU
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła przetarg na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Miasto dołożyło brakujące 40 mln zł i wybrało ofertę hiszpańskiego konsorcjum.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej. Trasę podzielono na trzy odcinki – w ciągu ul. Budzysza od ul. Sucharskiego do ul. Skiby (nr 1); w ciągu ulic Stryjewskiego i Nowotnej do ul. Skiby do ul. Kruczej wraz z pętlą Pasanil (nr 2) oraz w ciągu ul. Nowotnej od ul. Kruczej do pętli Stogi Plaża wraz z pętlą (nr 3). W ciągu odcinka 1 i odcinka 2 przewidziano przebudowę układu torowego i drogowego. Natomiast w ciągu odcinka 3 przewidziano przebudowę tylko układu torowego. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska dzisiaj (30 marca) rozstrzygnęła przetarg. Zamawiający postanowił znaleźć dodatkowe środki. Wykonawcą zostało hiszpańskie konsorcjum Aldesa i Coalvi, które złożyło najtańszą ofertę i pokonało siedmiu innych startujących. Wartość zwycięskiej oferty to 110,7 mln zł brutto i przekracza ona wcześniej planowany budżet o 40 mln zł.

Gdańsk chciał, by umowa na prace została zrealizowana do końca maja 2019 r. Przebudowa wraz z szeregiem innych gdańskich projektów tramwajowych otrzymała dofinansowanie unijne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk otworzył nową trasę tramwajową – do Lawendowego Wzgórza

Przestrzeń

Gdańsk otworzył nową trasę tramwajową – do Lawendowego Wzgórza

Kamila Grzenkowska 30 czerwca 2020

Gdańsk: Tramwaj na Stogi i al. Adamowicza od 30 czerwca

Przestrzeń

Gdańsk: Tramwaj na Stogi i al. Adamowicza od 30 czerwca

Redakcja 25 czerwca 2020

Gdańsk: Kolejne podejście do tramwaju na Nowej Warszawskiej

Przestrzeń

Gdańsk: Kolejne podejście do tramwaju na Nowej Warszawskiej

Witold Urbanowicz 12 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5