Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk zmodernizuje tramwaje Bombardiera. Najstarsze Pesy do naprawy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-16 11:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk zmodernizuje tramwaje Bombardiera. Najstarsze Pesy do naprawy
fot. Artur Andrzej, domena publiczna
Gdańskie Autobusy i Tramwaje – po ponad 10 latach eksploatacji – ogłosiły przetarg na naprawę główną i modernizację tramwajów NGT6-2. Prace potrwają w sumie 14 miesięcy. Jednocześnie przewoźnik czeka na oferty na naprawę główną tramwajów serii 120NaG o największym przebiegu.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy głównej i modernizacji trzech tramwajów typu NGT6-2 w oparciu o dokumentację producenta, po przebiegu 900 tys. km. Celem prac jest przywrócenie pełnej zdolności eksploatacyjnej.

Zakres prac obejmuje modernizację układu ogrzewania poprzez montaż urządzeń klimatyzacyjno-grzewczych, modernizację systemu informacji pasażerskiej, naprawę nadwozia zewnętrznego tramwajów, elementów podwozia tramwaju łącznie z wózkami jezdnymi i tocznymi, skrzyń z aparatami na dachu tramwaju łącznie z odbierakiem trakcyjnym, a także odświeżenie wnętrza. Przewidziano montaż nowego rejestratora zdarzeń, odkładanej rampy dla osób niepełnosprawnych, portów USB w przestrzeni pasażerskiej.

Termin składania ofert mija 25 czerwca. O wyborze zdecydują cenna (90%) oraz udzielona gwarancja (10%). Na realizację prac przeznaczono 14 miesięcy. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia podobnych zamówień do wysokości 50% zamówienia objętego tą umową.

Gdańsk eksploatuje w sumie trzy tramwaje z rodziny Bombardier Flexity Classic. Pierwszy z nich został wprowadzony do ruchu pod koniec 2007 r. Tramwaje zostały zmontowane w Krakowie.

Jednocześnie przewoźnik prowadzi przetarg na wykonanie naprawy głównej pięciu tramwajów typu 120NaG o największym przebiegu. Naprawa dotyczy elementów i urządzeń dachu, podwozia, wózków, wnętrza przedziału pasażerskiego, kabiny motorniczego, nadwozia w części zewnętrznej.  Termin składania ofert mija 11 czerwca. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja na tramwaj w zakresie naprawy głównej (5%), na blachy poszycia zewnętrznego oraz na perforację korozyjną i powłok lakierniczych (5%), sumaryczna liczba dni wyłączenia tramwaju typu 120NaG z ruchu na potrzeby realizacji naprawy głównej (30%). Naprawy powinny zakończyć się w tym roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk z ofertą na serwisowanie tramwajów

Komunikacja

Gdańsk z ofertą na serwisowanie tramwajów

Witold Urbanowicz 10 maja 2019

Gdańsk z nowym przetargiem na serwisowanie tramwajów

Komunikacja

Gdańsk z nowym przetargiem na serwisowanie tramwajów

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5