Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk zleca projekt węzła przy Dworcu Głównym. Pasy przez Podwale

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-13 15:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk zleca projekt węzła przy Dworcu Głównym. Pasy przez Podwale
fot. Google Street View
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym. Głównym celem inwestycji, oprócz przebudowy przystanków tramwajowych i autobusowych, jest wytyczenie przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez Podwale Grodzkie. Do tej pory na przystanki tramwajowe można było dostać się wyłącznie za pomoca przjeścia podziemnego.

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy węzła integracyjnego Gdańsk Główny wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Inwestycja zakłada wytyczenie naziemnego przejścia dla pieszych w osi ul. Elżbietańskiej i hotelu Central o szerokości 8 m z przejazdem rowerowym o szerokości 2 m. Pasy będą wyposażone w sygnalizację świetlną.

Założono wydłużenie istniejących peronów przystankowych tramwajowych o 25 m do 120 m. Na przystankach mają zostać ustawione nowe wiaty na przystankach tramwajowych (trzy zestawy 50-metrowe) i autobusowych (cztery zestawy po 40 m). Przystanki zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.

Wyprostowana ma zostać ścieżka rowerowa przy dworcu. Przewidziano m.in. budowę pięciu miejsc postojowych Kiss&Ride, czterech dla taksówek.

Termin składania ofert mija 17 października. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz przedłużenie okresu rękojmi (40%). Dokumentacja powinna zostać przekazana w terminie 210 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mostostal z umową na przebudowę dworca Gdańsk Główny

Przestrzeń

Mostostal z umową na przebudowę dworca Gdańsk Główny

Redakcja 29 sierpnia 2019

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet

Przestrzeń

Gdańsk Główny z wykonawcą. PKP SA zwiększają budżet

Witold Urbanowicz 04 czerwca 2019

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Przestrzeń

Dwie oferty na przebudowę Gdańska Głównego

Witold Urbanowicz 19 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5