Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk zapowiada umowę przewozową z GAiT na 22 lata

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-09 11:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk zapowiada umowę przewozową z GAiT na 22 lata
fot. MJ
Gdańskie Autobusy i Tramwaje mogą być bezpieczne o swoją przyszłość. Miasto zapowiedziało właśnie zawarcie umowy wieloletniej z przewoźnikiem na okres 22 lat.

Miasto Gdańsk wysłało do europejskiego dziennika urzędowego Unii Europejskiej wstępne zawiadomienie informacyjne o zamiarze zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na regularny przewóz osób wykonywany w ramach komunikacji miejskiej w sieci tramwajowej nadzorowanej przez Zarząd Transportu miejskiego w Gdańsku. Zastosowana ma być bezprzetargowy tryb bezpośredniego powierzenia wewnętrznemu podmiotowi, jakim są Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Gdańsk zakłada, że usługa miałaby być świadczona od 1 stycznia 2021 r. przez okres 264 miesięcy, czyli dokładnie 22 lata. Szacunkowa liczba wozokilometrów jest określona na 14,5 mln rocznie, co przez cały czas trwania umowy wyniesie ok. 319 mln wozokilometrów.

Umowy wieloletnie są dużym wsparciem dla funkcjonowania miejskich przewoźników. Stanowią zabezpieczenie finansowe dla inwestycji i zakupów taborowych. Takie kontrakty nie wykluczą oczywiście możliwości zlecania części przewozów w innej procedurze (tak jak obecnie: część linii autobusowych obsługuje prywatny przewoźnik BP Tour).

Wg danych ZTM-u w 2017 r. GAiT ogólnie, jeżeli chodzi o tramwaje i autobusy, wykonały pracę przewozową na poziomie 15,026 mln wzkm, w tym 14,916 mln wzkm na terenie Gdańska. Zaplanowana liczba wzkm na 2019 r. to 15,136 mln.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Gdańska dotarł pierwszy Jazz Duo z nowej dostawy

Komunikacja

Do Gdańska dotarł pierwszy Jazz Duo z nowej dostawy

Kamila Grzenkowska / www.gdansk.pl 30 lipca 2019

Gdańsk czeka na opóźnione Jazzy. Ruszają dostawy

Komunikacja

Gdańsk czeka na opóźnione Jazzy. Ruszają dostawy

Redakcja 29 lipca 2019

Gdańsk: Bez ofert na modernizację NGT6-2

Przestrzeń

Gdańsk: Bez ofert na modernizację NGT6-2

Witold Urbanowicz 17 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5