Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk zabiera się za węzły. Przy Dworcu Głównym pasy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-01 13:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk zabiera się za węzły. Przy Dworcu Głównym pasy
fot. Diego Delso, wikimedia commons, licencja CC-B
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na projekty węzłów integracyjnych Gdańsk Główny i Gdańsk Wrzeszcz. Przy Dworcu Głównym założono realizację naziemnych przejść dla pieszych przez Podwale Grodzkie. Obecnie pasażerowie muszą korzystać z przejścia podziemnego, które nie jest dostosowane do potrzeb wszystkich grup podróżnych.

W rejonie Dworca Głównego powstać mają naziemne przejścia dla pieszych, a także przewidziano realizację 160-metrowych wiat autobusowych i ok. 200-metrowych wiat tramwajowych. Założono też montaż pięciu tablic systemu informacji pasażerskiej oraz 10 miejsc postojowych w systemie Kiss&Ride (po obu stronach Podwala Grodzkiego).

Przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz przewidziano 15 miejsc parkingowych Kiss&Ride, a także trzy tablice informacyjne. W okolicach obydwu dworców mają powstać parkingi kubaturowe na 500 rowerów każdy.

Termin składania ofert mija 11 stycznia 2018 r. O wyborze decydują cena (60%) oraz przedłużenie minimalnego okresu rękojmi (40%). Wielobranżowa i wielowariantowa koncepcja ma powstać do 11 maja 2018 r., natomiast koncepcja wynikowa z opiniami wraz z wniosek o wydanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego – do końca lipca 2018 r.

Przypomnijmy – okolice Dworca Głównego to nie jest jedyne miejsce, w którym zaplanowano naziemne przejście. Trwa przetarg na projekt i budowę takich przejść przy Podwalu Przedmiejskim. Pasy są przewidziane też przy Bramie Wyżynnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Katowice: ZUE zbuduje węzeł Zawodzie

Przestrzeń

Katowice: ZUE zbuduje węzeł Zawodzie

Redakcja 22 listopada 2017

Toruń wybuduje cztery parkingi przesiadkowe (wizualizacje)

Przestrzeń

Toruń wybuduje cztery parkingi przesiadkowe (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 31 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5