Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk z umową na utworzenie kolejnego przejścia naziemnego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk z umową na utworzenie kolejnego przejścia naziemnego
fot. UM Gdańsk
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na budowę nowego przejścia naziemnego - w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Prace zakończą się w sierpniu. 

Utworzenie nowego przejścia naziemnego w Gdańsku to dobra wiadomość dla pieszych, szczególnie tych o ograniczonej mobilności. Warto zauważyć, że każde kolejne przejście naziemne wyznaczone w Gdańsku jest dużą, trwającą wiele miesięcy inwestycją, a nie zwykłym wymalowaniem zebry.

Przetarg dotyczący budowy przejścia naziemnego w pobliżu przystanku tramwajowego „Uniwersytet Medyczny” ogłoszono w październiku. Ostatecznie umowę na realizację zadania podpisano z firmą WPRD Gravel. Koszt budowy przejścia wyniesie ok. 3,2 mln złotych.

Przygotowany projekt przewiduje budowę przejścia naziemnego i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną przez al. Zwycięstwa i Trakt Konny, w pobliżu przystanku tramwajowego „Uniwersytet Medyczny”.  W ramach inwestycji przebudowane zostaną także perony tramwajowe, chodnik i trakcja tramwajowa. Nowe przejście zostanie także oświetlone, a w jego pobliżu zostanie nasadzony nowy trawnik. 

- Coraz większa świadomość ekologiczna, ale także trwająca sytuacja pandemiczna spowodowały, że wymagania wobec dostępności i jakości przestrzeni dla pieszych wzrosły. Znaczenie i rola ruchu pieszego ma odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych rozwoju Gdańska: Strategia Rozwoju Gdańska 2030 Plus, Program Operacyjny Mobilność i Transport. Bezpieczne ciągi piesze, chodniki o parametrach zapewniających optymalny poziom komfortu, dojścia wyznaczone po możliwie najkrótszej trasie i w otoczeniu zachęcającym do podróży pieszej, mają zasadnicze znaczenie dla tworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej. Są jednym z głównych wyznaczników jakości przestrzeni publicznej i jakości życia nas wszystkich - czytamy w komunikacie magistratu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5