Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. DRMG

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska
mat. DRMG
Trzy oferty wpłynęły w przetargu na realizację Nowej Świętokrzyskiej. Na ten cel zabezpieczono w budżecie niecałe 89 mln. Najniższa oferta opiewa na ok. 81,5 mln zł.

We wtorek, 28 marca minął termin nadsyłania ofert w przetargu na realizację Nowej Świętokrzyskiej. W budżecie na ten cel zabezpieczono niecałe 89 ml zł. Wpłynęły trzy oferty, które są obecnie analizowane. Strabag zaproponował realizację za 81,478 mln zł, konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud za 94,470 mln zł, a Budimex – 148,464 mln zł.

Nowa Świętokrzyska jest newralgiczną inwestycją dla Gdańska, w tym Oruni Górnej – Gdańska Południe i Ujeściska - Łostowic, które stanowią jeden z najdynamiczniej rozwijających się od kilku lat rejonów Gdańska. Projekt Nowej Świętokrzyskiej jest ściśle powiązany z planowaną budową linii kolejowej PKM w kierunku Gdańska Południe. Dlatego też przetarg na Nową Świętokrzyską dotyczył nie tylko samej budowy, ale także przeprojektowania niektórych, dotychczasowych rozwiązań warunkujących przyszłą realizację linii PKM.

Zmiany w projekcie będą dotyczyły m.in. przekroju jezdni, a także układu w okolicy pętli Łostowice Świętokrzyska oraz w rejonie Al. Havla. Dzięki takim działaniom możliwa będzie realizacja obydwu zadań inwestycyjnych, które uwzględniają potrzeby zarówno drogowe jak również te, związane z połączeniem kolejowym. Przetarg objął budowę trasy od pętli Łostowice-Świętokrzyska do ul. Kampinoskiej wraz z budową obiektów inżynierskich. Ponadto przewidywana jest budowa drogi rowerowej, chodników i oświetlenia. Jednym z elementów inwestycji będzie także remont nawierzchni odcinka ul. Kampinoskiej.Do zadań wykonawcy będzie należało pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych w tym m.in decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Przewidywany czas na realizację prac projektowych to 73 tygodnie, co oznacza, że wykonawca w tym okresie ma zaprojektować i zdobyć decyzje administracyjne pozwalające na rozpoczęcie robót budowlanych, które mają potrwać kolejne 100 tygodni. Koniec robót ma nastąpić po 173 tygodniach od daty podpisania umowy. Inwestycja będzie dofinansowana w kwocie 65 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5