Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na projekt ulicy i tramwaju wzdłuż tzw. Drogi Zielonej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-06 13:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk z ofertami na projekt ulicy i tramwaju wzdłuż tzw. Drogi Zielonej
mat. DRMG
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska otworzyła oferty w przetargu na projekt budowy tzw. Drogi Zielonej. O zamówienie ubiega się pięć pracowni. Inwestycja zakłada budowę ok. 2,6 km torowiska tramwajowego między al. Hallera i Chłopską w ciągu Obrońców Wybrzeża i Czarnego Dworu.

Przedmiotem przetargu jest sporządzenie dokumentacji projektowej dla budowy tzw. Drogi Zielonej – Zielonego Bulwaru od al. Hallera do Obrońców Wybrzeża oraz torowiska tramwajowego między al. Hallera i Chłopską w ciągu Obrońców Wybrzeża i Czarnego Dworu. Zadaniem wykonawcy jest też uzyskanie decyzji środowiskowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad późniejszą realizacją. Więcej o zleceniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (6 maja) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm, ale żadna nie zmieściła się w budżecie określonym na 2,817 mln zł brutto. Green Cities Infrastructure z Gdańska proponuje 3,048 mln zł,Transprojekt Gdański – 4,651 mln zł, Higway z Gdańska – 4,736 mln zł, Europrojekt Gdańsk – 4,970 mln zł, Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy – 5,750 mln zł.

Jeśli Gdańsk zwiększy budżet, to o wyborze zdecydują cena (60%) oraz przedłużenie minimalnego okresu rękojmi dla dokumentacji projektowej liczonego od dnia odbioru ostatniej części dokumentacji projektowej (40%). De facto jednak rozstrzygnięcie ograniczy się do ceny, gdyż wszyscy zaproponowali wydłużenie rękojmi o ten sam okres. Na realizację dokumentacji projektowej, wraz z przygotowaniem materiałów niezbędnych do wniosku o wydanie decyzji administracyjnych przeznaczono 20 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5