Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Ulice w Nowym Porcie i Dolnym Mieście przejdą metamorfozę w ramach rewitalizacji

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-04-16 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Ulice w Nowym Porcie i Dolnym Mieście przejdą metamorfozę w ramach rewitalizacji
mat. prasowe
Nowe nawierzchnie dróg i chodników, stylizowane latarnie i ławki, zwiększenie bezpieczeństwa poprzez budowę monitoringu to tylko niektóre z elementów, które zyskają mieszkańcy Nowego Portu i Dolnego Miasta w ramach programu rewitalizacji. W najbliższych dniach Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańsk ogłosimy przetargi na przebudowę sześciu ulic.

Dolne Miasto

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę trzech ulic: ul. Przyokopowej (niecałe 200 m), Polnej (ok. 80 m), Wierzbowej (ok. 80 m). Oprócz wymiany nawierzchni dróg i chodników przy maksymalnym możliwym wykorzystaniu historycznej kostki kamiennej, we wspomnianych lokalizacjach pojawi się nowe stylizowane oświetlenie, ławki i inne elementy tzw. małej architektury. Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców zamontowane zostaną kamery monitoringu. Przebudowa dotyczyć będzie także sieci podziemnych. W ramach zadania przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2021 roku. Oferty w przetargu poznamy 26 maja.

W ramach programu rewitalizacji na Dolnym Mieście DRMG planuje także przebudowę trzech innych ulic: Chłodnej, Sempołowskiej oraz ul. Królikarnia. Ponadto planowane są zadania związane z zagospodarowaniem Opływu Motławy i adaptacji budynku przy ul. Królikarnia 13.

Nowy Port

Do czerwca 2021 r. przebudowane zostaną także trzy ulice w Nowym Porcie. Przetarg uwzględni przebudowę ulic Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności). Na tych ulicach także zostanie wymieniona nawierzchnia z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, pojawią się stylizowane latarnie uliczne i ławki. W ramach inwestycji zostaną przebudowane również sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa. Oferty w przetargu poznamy pod koniec maja.

W ramach programu rewitalizacji w Nowym Porcie DRMG nadzoruje także przebudowę budynku przy ul. Floriańskiej 3. Realizowane prace adaptacyjne mają na celu dostosowanie budynku do nowej funkcji – prowadzenia różnorodnych zajęć związanych z usługami społecznymi oraz aktywizacją lokalnej społeczności. W budynku obecnie trwa kompleksowa przebudowa hali na wielofunkcyjną salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia. Obiekt zyska także podłączenie do wewnętrznej instalacji sanitarnej, wodociągowej i centralne ogrzewanie. Wykonawca wymieni również instalację elektryczną i oświetlenie, a budynek zostanie docieplony. Prace zakończą się w czerwcu 2020 r. Ich koszt to ponad 1,3 mln złotych.

Projekt rewitalizacji gdańskich dzielnic realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020 i przewiduje działania inwestycyjne na terenie Nowego Portu, Dolnego Miasta, Biskupiej Górki wraz ze Starym Chełmem i dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce. Zaplanowane w ramach programu działania zostaną zakończone do 2023 r. Koordynatorem programu rewitalizacji jest Biuro Rozwoju Gdańska, a poszczególne zadania oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizuje także Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych i wspólnoty mieszkaniowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Opóźniona przebudowa Wschodniej ma się ku końcowi

Przestrzeń

Łódź: Opóźniona przebudowa Wschodniej ma się ku końcowi

Roman Czubiński 15 kwietnia 2020

Łódź: Jutro otwarcie skrzyżowania Sienkiewicza – Tuwima

Przestrzeń

Łódź: Jutro otwarcie skrzyżowania Sienkiewicza – Tuwima

Roman Czubiński 10 kwietnia 2020

Łódź: Będzie projekt nowej ulicy w ścisłym centrum

Przestrzeń

Łódź: Będzie projekt nowej ulicy w ścisłym centrum

Roman Czubiński 08 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5