Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Gdańsk udziela z wolnej ręki rocznych kontraktów na przewozy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-12-21 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk udziela z wolnej ręki rocznych kontraktów na przewozy
fot. Artur Andrzej, lic. CC BY-SA 3.0Gdańsk
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku postanowił udzielić dotychczasowym przewoźnikom zamówienia na przewozy na najbliższy rok, dopóki nie zostanie rozstrzygnięty osobny przetarg. PKS Gdańsk i Warbus otrzymają zamówienia na usługi warte ok. 10 mln zł każdy.

ZTM Gdańsk poinformował o udzieleniu trzech zamówień. Do Warbusa trafiło zamówienie o całkowitej końcowej wartości netto 9 658 828,80 zł. Z kolei PKS Gdańsk podpisze dwie osobne umowy. Na przewozy w Gdańsku o całkowitej końcowej wartości netto 9 090 622,40 zł, oraz na obsługę jednym autobusem niskopodłogowym bezpłatnej linii 107 do Pruszcza Gdańskiego o wartości 878 882,40 zł.

Wszystkie zamówienia mają obowiązywać przez cały 2017 r. na dotychczasowych zasadach i będą realizowane pojazdami będącymi do dyspozycji wykonawcy.

Zamawiający tłumaczy, że brak tego rodzaju postępowania skutkowałby poważnymi lukami w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w Gdańsku. Zamówienia mają utrzymać obecną ofertę przewozową. „Zamawiający zamierza udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki dotychczasowym wykonawcom wyłącznie na czas niezbędny do rozpoczęcia świadczenia usługi przez wykonawcę wyłonionego w trybie przetargu nieograniczonego. Należy podkreślić, że dla zapewnienia prawidłowej obsługi komunikacyjnej niezbędne jest co najmniej zachowanie dotychczasowej liczby autobusów” – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Powodem jest więc, wg ZTM Gdańsk, pilna przyczyna, której zamawiający nie mógł przewidzieć. Chodzi o przedłużający się przetarg na ośmioletnią obsługę linii autobusowych, który dotyczy 22 mln wozokilometrów i jest przez miasto szacowany na 190 mln zł. Oferty otwarto dopiero kilka dni temu i aż dziesięć mieści się w cenowym przedziale. Problem w tym, że przetarg rozpisano jesienią i zamawiający założył, że już od 1 stycznia zwycięzca ruszy na ulice Gdańska z 35 nowymi autobusami, które powinien posiadać już w momencie składania oferty. Kilku przewoźników uznało, że to nierealne i oprotestowało (skutecznie) warunki przetargu. Według stano na dziś, zwycięzca przetargu ma być gotowy do świadczenia usług w połowie przyszłego roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kołobrzeg. Tylko Solaris chce sprzedać autobusy

Prawo & Finanse

Kołobrzeg. Tylko Solaris chce sprzedać autobusy

Jakub Dybalski 19 grudnia 2016

Gdańsk. Dziesięciu chętnych na obsługę linii przez 8 lat

Komunikacja

Gdańsk. Dziesięciu chętnych na obsługę linii przez 8 lat

Jakub Dybalski 19 grudnia 2016

Legnica szuka przewoźnika z kierowcami. Autobusy ma własne

Prawo & Finanse

Legnica szuka przewoźnika z kierowcami. Autobusy ma własne

Jakub Dybalski 06 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5