Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk szuka przewoźnika na osiem lat

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-10-07 11:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk szuka przewoźnika na osiem lat
Autobusy w Gdańskufot. Lukasz Golowanow, lic. CC BY-SA 3.0
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku rozpisał właśnie przetarg na przewóz pasażerów na obszarze całego miasta i gmin ościennych, z którymi Gdańsk zawarł takie porozumienie, w ciągu najbliższych ośmiu lat. W sumie chodzi o prawie 22 mln wozokilometrów.

W Gdańsku przewozy, na zlecenie tamtejszego Zarządu Transportu Miejskiego, realizuje przede wszystkim ZKM Gdańsk, ale też PKS Gdańsk i Warbus. Gdańskie autobusy kursują na liniach, które wjeżdżają tez na teren Sopotu i Gdyni, a także Pruszcza, Żukowa i gminy Kołbudy. W sumie to prawie 90 linii i ok. 250 autobusów.

Rozpisany właśnie przetarg dotyczy przewozów realizowanych od 1 stycznia przyszłego roku do końca 2024 r. i jest oceniany na 2 744 100 wozokilometrów rocznie, co w sumie daje prawie 22 mln wozokilometrów przez osiem lat. To pakiet podstawowy, bo zamawiający zastrzega sobie prawo poszerzenia go o pakiet opcjonalny w postaci 400 tys. wozokilometrów rocznie, czyli w sumie całośc może zostać powiększona do ponad 25 mln wozokilometrów przez osiem lat.

Od wykonawcy wymaga się posiadania 35 pojazdów, w tym 20 autobusów przegubowych, 14 standardowych autobusów 12-metrowych, a także 1 autobusu klasy MIDI. Te liczby oznaczają minimum pojazdów w ruchu (w tym rezerwy). W ogłoszeniu przetargu znalazł się tez interesujący zapis, że „w przypadku zgody Wykonawcy, liczba ta może ulec zwiększeniu bez dodatkowego wynagrodzenia dla Wykonawcy”.

Na oferty czekają w Gdańsku do 16 listopada. Wymagania wobec wykonawców to przede wszystkim dysponowanie taborem w opisanej wcześniej ilości, a także doświadczenie w postaci należytego zrealizowania w ciągu ostatnich trzech lat podobnych usług w liczbie co najmniej 2 mln wozokilometrów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5