Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Przetarg na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-09-02 17:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Przetarg na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego
fot. DRMG
W ubiegłych latach w ramach Budżetu Obywatelskiego powstały dwa odcinki ścieżki pieszo-rowerowej ze Zbiornika Augustowska w kierunku Parku Oruńskiego. Aby połączyć oba miejsca, brakuje ostatniego odcinka, na którego realizację właśnie ogłosiliśmy przetarg. Koniec prac przewidziano na maj 2021 r.

Jeśli proces inwestycyjny przebiegnie bez zakłóceń, w maju przyszłego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż Potoku Oruńskiego. W ubiegłych latach wybudowano dwa odcinki trasy, od okolic Zbiornika Augustowska do wysokości ogródków działkowych. Te dwa fragmenty zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatni odcinek asfaltowej ścieżki, od ogródków działkowych do okolic amfiteatru w Parku Oruńskim sfinansowane zostanie z Budżetu Miasta.

W zakresie przetargu na realizację, znalazła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 650 metrów, budowa oświetlenia LED i montaż ławek. Ponadto umocnione zostaną skarpy Potoku Oruńskiego. Prace mają zakończyć się w maju 2021 roku.

Pierwszy etap ścieżki, liczący ok. 250 metrów powstał w listopadzie 2017 roku w ramach BO 2017. Jej koszt wyniósł ok. 348 tys. złotych. Kolejny fragment, liczący ok. 350 metrów powstał w ramach BO 2018 za ponad 961 tys. zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5