Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Powstanie trasa tramwajowa w ciągu Nowej Warszawskiej. Jest umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-03 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Powstanie trasa tramwajowa w ciągu Nowej Warszawskiej. Jest umowa
fot. WU
Gdańsk podpisał w środę (3 lutego) umowę z firmą MTM na budowę ok. 2-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu Nowej Warszawskiej. Połączy ona istniejące trasy tramwajowe w ciągu al. Adamowicza i al. Havla. Pasażerowie z nowej trasy skorzystają w I kwartale 2023 r.

Zakres prac obejmuje budowę ok. 2 km odcinka trasy tramwajowej od węzła Ujeścisko w ciągu al. Adamowicza do al. Havla (w rejonie przystanku Przemyska). Wzdłuż linii tramwajowej wykonany zostanie również chodnik oraz droga rowerowa, zagospodarowana zostanie zieleń, pojawią się elementy małej architektury. W ramach prac przebudowany zostanie także ok. 210 m odcinek ul. Piotrkowskiej, która oprócz nowej nawierzchni zyska także chodnik i oświetlenie. Dodatkowo inwestycja przewiduje kompleksową przebudowę infrastruktury podziemnej, w ramach której powstanie m.in. nowa kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. Przewidziano również przebudowę sieci ciepłowniczej, gazowej oraz teletechnicznej.

Przetarg w styczniu wygrało konsorcjum składające się z Firmy Budowlano-Drogowej MTM z Gdyni i Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Rajbud z miejscowości Szymbark. Zaoferowało ono wykonanie prac za 59,844 mln zł.

W środę 8 lutego została podpisana umowa. – Duża radość. Odcinek trasy tramwajowej, łączący nowo oddaną al. Adamowicza z al. Havla, jest wyczekiwanym łącznikiem i elementem większej całości. Wszystko wskazuje, że wiosną 2023 r. powinniśmy pojechać tramwajem w tym miejscu. Trzymam kciuki za naszą lokalną firmę – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Jak dodała, wartość projektu to 60 mln zł i Gdańsk będzie ubiegał się o jak najwyższe dofinansowanie unijne, sięgające 40 mln zł. – Przebudowa torów w ciągu al. Havla będzie wiązała się z utrudnieniami. Proszę o wyrozumiałość – mówi Marek Ignatowski, prezes MTM.

Dzięki nowej linii tramwajowej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum. Zakładany harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie robót w listopadzie 2022 r. Nowa linia, zgodnie z zapowiedziami, powinna zostać udostępniona w I kwartale 2023 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk wybrał wykonawcę tramwaju na Nowej Warszawskiej

Przestrzeń

Gdańsk wybrał wykonawcę tramwaju na Nowej Warszawskiej

Witold Urbanowicz 19 stycznia 2021

Gdańsk: Rusza przetarg na tramwaj na Nowej Warszawskiej. W całości

Przestrzeń

Gdańsk: Rusza przetarg na tramwaj na Nowej Warszawskiej. W całości

Agnieszka Zakrzacka 30 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5