Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk. Powstaną 34 nowe wiaty przystankowe

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2020-03-12 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk. Powstaną 34 nowe wiaty przystankowe
fot. Artur Andrzej, lic. CC0 1.0 Wikimedia commons
Do marca przyszłego roku Gdańsk zyska 34 nowych wiat przystankowych. Właśnie podpisano umowę na zaprojektowanie i realizację zadania.

Umowa zawarta z firmą Ślizex dotyczy zaprojektowania i montażu nowych wiat przystankowych w 34 lokalizacjach, na ul. Kielnieńskiej, Jabłoniowej, Bartniczej, Płońskiej, Sobieskiego, Grunwaldzkiej, Radarowej, Radiowej, Polanki, Kontenerowej, Chrzanowskiego, Piastowskiej, Trakcie św Wojciecha, Schuberta, Modrej, Łanowej, Jelinki, Ścieżki, Niwki, Zawodzia i Powstańców Warszawskich. Prace projektowe potrwają 180 dni, a montaż 160 dni. Koszt inwestycji to niecałe 1,5 mln złotych.

Przetarg, w ramach którego wyłoniono wykonawcę 34 wiat podzielony był na dwie części. Firma Ślizex wygrała przetarg na drugą część zadania, natomiast pierwsza część inwestycji dotyczyła zaprojektowania i montażu 30 wiat w kolejnych lokalizacjach. Oferty na tę część zadania były jednak za wysokie i postępowanie unieważniono. Przetarg na 30 wiat zostanie powtórzony w II kwartale br.

Zadanie będzie realizowane w ramach programu „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - Etap IV A”, ze środków Unii Europejskiej. Oprócz budowy wiat przystankowych, z programu GPKM IV A Gdańsk realizuje budowę nowej linii tramwajowej Nowa Bulońska. Trwają także prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Program obejmuje także budowę 84 tablic informacji pasażerskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Białystok planuje zazielenione wiaty przystankowe

Komunikacja

Białystok planuje zazielenione wiaty przystankowe

Jakub Dybalski 16 kwietnia 2019

Gdańsk. Ruszył przetarg na wiaty przystankowe

Komunikacja

Gdańsk. Ruszył przetarg na wiaty przystankowe

jd/inf. pras. 08 sierpnia 2018

Poznań. Targi przejmą wiaty przystankowe. Będą kolejne

Przestrzeń

Poznań. Targi przejmą wiaty przystankowe. Będą kolejne

Jan Gładysiak 19 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5