Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Gdańsk podpisuje umowę na kolejne pasy na Podwalu Przedmiejskim

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-12-20 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk podpisuje umowę na kolejne pasy na Podwalu Przedmiejskim
fot. DRMG
Dziś (20 grudnia) Gdańsk podpisuje umowę na budowę przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych. Wykonawcą prac będzie firma MTM.

Nowa inwestycja polegać będzie na przebudowaniu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Ponadto zostanie utworzone przejście naziemne, zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala.

– Projektując to przejście naziemne, naszym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, szczególnie zwróciliśmy uwagę na pieszych. Kluczowa była też łatwość przejścia na przez ulicę – zaznacza Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji – Umowa dotyczy kompleksowej przebudowy, więc korzyści odniosą także mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską, rowerzyści oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Inwestycja ta jest istotna dla dalszej rewitalizacji obszaru Dolnego Miasta i podobna będzie do tej jaka została zrealizowana na skrzyżowaniu z ulicą Chmielną.

Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane zostaną chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca przebuduje także torowisko i perony tramwajowe, by umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Przebudowane zostaną również zatoki autobusowe. Dodatkowo zadanie przewiduje wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej.

– W ubiegłym roku przebudowaliśmy pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma MTM SA. Umowa opiewa na ponad 10,5 mln złotych. Prace potrwają 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione

Przestrzeń

Warszawa. Skrzyżowanie przy al. Niepodległości naprawione

Jakub Dybalski 16 grudnia 2019

Nowe centrum Warszawy. Co się zmieni w 2020 r. [grafiki]

Przestrzeń

Nowe centrum Warszawy. Co się zmieni w 2020 r. [grafiki]

Witold Urbanowicz 12 grudnia 2019

Trzaskowski: Mieszkańcy będą królować w nowym centrum stolicy

Przestrzeń

Trzaskowski: Mieszkańcy będą królować w nowym centrum stolicy

Witold Urbanowicz 11 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5