Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk podpisał umowę na serwisowanie tramwajów przez dwa lata

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-29 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk podpisał umowę na serwisowanie tramwajów przez dwa lata
fot. Andrzej Otrębski, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Gdańskie Autobusy i Tramwaje zawarły z firmą Saatz umowę na świadczenie usługi utrzymania tramwajów w zajezdniach Wrzeszcz i Nowy Port. Podmiot ten będzie świadczyć usługi przez co najmniej dwa lata za ponad 13 mln zł brutto.

Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie tramwajów na terenie zajezdni tramwajowych Wrzeszcz i Nowy Port. Zadaniem wykonawcy będą naprawy powypadkowe, naprawy serwisowe oraz utrzymanie serwisowe 35 szt. tramwajów typu 120NaG i 5 szt. tramwajów typu 128NG, a także obsługa układów hamulcowych we wszystkich tramwajach zamawiającego.

Firma Saatz, zgodnie z podpisaną 27 maja umową, będzie świadczyć usługę za 13,5 mln zł brutto. W kwocie oferty mieszczą się 9,7 mln zł za naprawy i utrzymanie tramwajów Pesy oraz 3,8 mln zł za obsługę układów hamulcowych we wszystkich tramwajach. Okres zamówienia określono na 24 miesiące. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia podstawowego do wysokości 50% zamówienia podstawowego.

Umowa z zewnętrznym wykonawcą została zawarta po wcześniejszym udanym kilkumiesięcznym pilotażu z zeszłego roku.– Przyjęte rozwiązanie sprawdza się dobrze i co najważniejsze ma duży wpływ na większą gotowość pojazdów do ruchu – komentowała Alicja Mongird, rzecznik prasowy GAiT.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk z ofertą na serwisowanie tramwajów

Komunikacja

Gdańsk z ofertą na serwisowanie tramwajów

Witold Urbanowicz 10 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5