Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk ogłasza przetarg na tramwaj w ciągu Nowej Warszawskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-19 11:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk ogłasza przetarg na tramwaj w ciągu Nowej Warszawskiej
fot. DRMG
W Gdańsku ruszył kolejny przetarg na budowę Nowej Warszawskiej wraz z 2-kilometrowym odcinkiem trasy tramwajowej. Nowe torowisko połączy budowaną obecnie Nową Bulońską Północną z al. Havla. Układ ten zostanie oddany w 2021 r.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, jest budowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Nowej Warszawskiej. To kontynuacja układu torowego biegnącego od ul. Nowej Bulońskiej do alei Vaclava Havla.

W sumie, w ramach inwestycji, powstanie ok. 2-kilometrowa trasa tramwajowa. Torowisko będzie biec od obecnie linii tramwajowej na Nowej Bulońskiej Północnej do al. Havla i zostanie poprowadzone na południe od obecnej ul. Warszawskiej. Nowa trasa włączy się do al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką. Przystanki zaplanowano w pobliżu skrzyżowania z planowaną ul. Unruga, ulicą Piotrkowską i al. Havla.

Zakres prac przewiduje też przebudowę istniejącej infrastruktury tramwajowej w ciągu al. Vaclava Havla oraz budowę chodników dla pieszych i ścieżek rowerowych, przebudowę odcinków ulic Piotrkowskiej, ul. Łódzkiej oraz alei Vaclava Havla. Wzdłuż nowej trasy tramwajowej powstanie też droga technologiczna dla obsługi nowej torowiska.

Termin składania ofert jest odległy i mija 16 września. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz przedłużenie minimalnego, 36-miesięcznego okresu gwarancji jakości (40%). Na realizację przeznaczono 20 miesięcy.


mat. DRMG


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk: 9 tramwajów zalanych. Odwołane kursy, zawieszona 11

Komunikacja

Gdańsk: 9 tramwajów zalanych. Odwołane kursy, zawieszona 11

Witold Urbanowicz 12 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5