Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk ogłasza przetarg na Nową Świętokrzyską

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk ogłasza przetarg na Nową Świętokrzyską
mat. DRMG
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o ogłoszeniu przetargu na realizację etapu Nowej Świętokrzyskiej – od pętli Łostowice-Świętokrzyska do ul. Kampinoskiej. Zamówienie realizowane jest w formule projektuj i buduj. Projekt ma uwzględniać przyszłą trasę PKM Południe.

Postępowanie obejmuje kilometrowy odcinek drogi od pętli Łostowice-Świętokrzyska do ul. Kampinoskiej. Ulica ma zostać zrealizowana w przekroju 1 x 2. Wybudowane zostaną chodniki, droga rowerowa, oświetlenie. Ponadto założono remont ul. Kampinoskiej.

– Przewidywany czas na realizację prac projektowych to 73 tygodnie, co oznacza, że wykonawca w tym okresie ma zaprojektować i zdobyć decyzje administracyjne pozwalające na rozpoczęcie robót budowlanych. Sama realizacja to 173 tygodnie, a oba te terminy liczone są od podpisania umowy – informuje Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Inwestycja miałaby zostać zakończona w 2026 r.

– Nowa Świętokrzyska jest newralgiczną inwestycją dla Gdańska, w tym Oruni Górnej – Gdańska Południe i Ujeściska – Łostowic. Zbudowanie i oddanie do ruchu nowego odcinka tzw. ul. Nowej Świętokrzyskiej pozwoli na skrócenie tras wybranych linii autobusowych, które zamiast „starą” Świętokrzyską i Niepołomicką pojadą nową drogą – wskazuje Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku.

Projekt ma być powiązany z planowaną przez Pomorski Urząd Marszałkowski budową linii kolejowej PKM w kierunku Gdańska Południe. Inwestycja drogowa została okrojona, i wiąże się z przeprojektowaniem „niektórych, dotychczasowych rozwiązań warunkujących przyszłą realizację linii PKM”. Zmiany dotyczą m.in. przekroju jezdni (wcześniej przewidywano 2 x 2), a także układu ulic w okolicy pętli Łostowice Świętokrzyska oraz w rejonie Al. Havla.

Inwestycja będzie dofinansowana w kwocie 65 mln złotych z Polskiego Ładu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska

Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska

Redakcja/inf. pras. 28 marca 2023

Zobacz również:

Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska

Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na trasę Nowa Świętokrzyska

Redakcja/inf. pras. 28 marca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5