Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Nowa Warszawska z datą otwarcia. Pojadą nią trzy linie tramwajowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
23-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk: Nowa Warszawska z datą otwarcia. Pojadą nią trzy linie tramwajowe
fot. Piotr Wittman / gdansk.pl
Władze Gdańska poinformowały, że na początku marca zostanie uruchomiona nowa trasa tramwajowa – tzw. Nowa Warszawska. Nowym odcinkiem, między al. Havla a Ujeściskiem, pojadą trzy linie tramwajowe.

W Gdańsku dobiegła końca budowa zupełnie nowej trasy tramwajowej, tzw. Nowej Warszawskiej. Teraz poznaliśmy datę jej oficjalnego otwarcia. Jak poinformowała prezydentka Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, Nowa Warszawska ma zostać oddana do użytku 4 marca.

Nowa Warszawska łączy ze sobą aleję Havla z pętlą na Ujeścisku, a długość nowego odcinka wynosi ok. 2 km. Na trasie powstały w sumie trzy nowe przystanki: Łódzka, Piotrkowska i Częstochowska. Jak podkreślali urzędnicy, linia zamknie nową ramę komunikacyjną stolicy Pomorza i pozwoli na podróż z Chełmu i Ujeściska na Jasień oraz Piecki-Migowo.

Wiadomo już jakie nastąpią zmiany w układzie linii. Nową trasą zostaną skierowane trzy linie 2, 4, 11. Linia 11 będzie wznowiona na trasie: Lawendowe Wzgórze – Nowa Warszawska – Chełm – Dworzec Główny – Strzyża PKM i będzie kursować w dni robocze. Linia 3 zostanie wydłużona z pętli Chełm-Witosa do pętli Łostowice-Świętokrzyska, do której będą też dojeżdżać linie 3, 6 i 7. W szczycie przewozowym zapewnią odjazdy co 3,3 min. Linie 2, 4 zostaną wycofane z pętli Łostowice-Świętokrzyska i wraz z linią 11 dojadą do krańca Lawendowe Wzgórze. Linia 12 zostanie natomiast skrócona do pętlo Ujeścisko i nie będzie dojeżdżać do przystanku Lawendowe Wzgórze.

Zmieni się też układ linii autobusowych:
  • zawieszenie funkcjonowania linii 118 (rolę przejazdów w relacji Ujeścisko-Centrum przejmą tramwaje); autobusy linii 108 przejmą obsługę Zaroślaka i Starego Chełmu (w tym ul. Cienistej i ul. Worcella w obu kierunkach); liczba kursów linii 108 zostanie zwiększona,
  • autobusy linii 156 od strony szkoły metropolitalnej będą dojeżdżać tylko do węzła przesiadkowego „Ujeścisko”, tj. nie będą już dalej jechać przez ul. Piotrkowską do pętli Siedlce.
  • inwestycją towarzyszącą „Nowej Warszawskiej” jest tzw. „Nowa Olchowa” – jej oddanie do ruchu pozwala na skierowanie autobusów od ul. Warszawskiej przez ul. Cedrową, Nową Olchową do Kartuskiej, pojadą tędy (zamiast ul. Łostowicką) autobusy linii 175: Siedlce-Kartuska-Nowa Olchowa-brama zachodnia Cm. Łostowickiego- Cedrowa-Łódzka-Havla-i dalej stałą trasą do pętli Maćkowy.
  • planowane jest też uruchomienie nowej linii autobusowej z Zakoniczyna przez ul. Człuchowską w kierunku węzła przesiadkowego „Ujeścisko”, jednak będzie to możliwe dopiero po przebudowie ul. Człuchowskiej (prawdopodobnie około 1 września).Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5