Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Nowa linia tramwajowa w ul. Bohaterów Getta [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

Podczas warsztatów dot. przebudowy przestrzeni w rejonie ul. Do Studzienki pokazano m.in. jak może wyglądać zabudowa rejonu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Tędy ma przebiegać linia tramwajowa Gdańsk Południe – Wrzeszcz.

– Chcemy, by wraz z budową tramwaju Gdańsk Południe – Wrzeszcz teren sąsiadujący z inwestycją kompleksowo zagospodarować, nie zostawiając tego zadania na kolejne dekady. Naszym celem jest stworzenie ram planistycznych dla tego przedsięwzięcia i doprowadzenie (pewnie w perspektywie dekady) do wprowadzenia tu zabudowy i przemyślanych przestrzeni publicznych – ówi Krzysztof Koprowski przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny, główny inicjator konstultacji.

Równie licznie jak mieszkańcy, którzy przyszli na konsultacje i zajęli miejsca przy stołach warsztatowych, reprezentowana była grupa mieszkańców ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, którzy sprzeciwiają się przebiegowi linii tramwajowej i postulują jej skierowane przez ul. Do Studzienki. – Linia nie będzie poprowadzona przez ul. Do Studzienki z kilku powodów. Po pierwsze, nie ma na tej ulicy możliwości pogodzenia ruchu kołowego i tramwajowego, a dokonanie tego wymagałoby wielu wyburzeń, których unikamy prowadząc trasę między ul. Do Studzienki a terenem politechniki. I co najważniejsze – takie usytuowanie uniemożliwiłoby płynne włączenie tramwaju w biegnące w tym miejscu pod górę torowisko w al. Grunwaldzkiej. Nie będzie więc rozmów o wariantach – odpowiadał Piotr Lorens, architekt miasta Gdańska.Słysząc to, mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego wyszli z sali.

Dla każdego placu – Traugutta, Fiszera i Grunwaldzkiego – przygotowano trzy warianty możliwego przyszłego zagospodarowania. Każda grupa pracowała nad jedną przestrzenią. – Nie boimy się tramwaju, chcemy by współistniał przy ruchu pieszym i rowerowym. Wszyscy też mówili o potrzebie wprowadzenia na omawianym obszarze nowej zabudowy, żeby na nowo tworzyła wnętrza przestrzeni publicznej – mówił Tomasz Janiszewski, radny dzielnicy Wrzeszcz Dolny i wiceprezes stowarzyszenia Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano animowane wizualizacje możliwości przekształceń rejonu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego po wybudowaniu linii tramwajowej. Wykonano je na życzenie mieszkańców tejże ulicy, które wyrazili podczas spotkania inauguracyjnego.

Wnioski z opisanego spotkania i z kolejnych warsztatów połączone zostaną w opracowanie, które stanowić będą wskazówki do zmiany studium, a następnie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w taki sposób, by osiągnąć określoną przez mieszkańców jakość przestrzeni publicznej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5