Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Modernizacja torowiska na Stogach. Zintensyfikowano prace na Stryjewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-02-21 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Modernizacja torowiska na Stogach. Zintensyfikowano prace na Stryjewskiego
fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Po oddaniu do użytku torowiska na ul. Budzysza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do ul. Zimnej większość robotników oraz sprzętu przeniesiono na drugi odcinek inwestycji, który obejmuje ul. Stryjewskiego.

Jak informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska na ul. Stryjewskiego przystąpiono do prac związanych z przygotowaniem podłoża pod torowisko. Położono też pierwsze tory. Prowadzone są również roboty drogowe przy skrzyżowaniu ul. Siennej z Wosia Budzysza. Na niewielkim, kilkudziesięciometrowym odcinku przy skrzyżowaniu z ul. Skiby realizowane są z kolei roboty ziemne, w tym montaż podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, wodociągowych i teletechnicznych. Po zakończeniu tych prac będzie można położyć tory także w tym miejscu.

Na odcinku od ul. Sucharskiego do ul. Zimnej od grudnia jeździ już tramwaj. Trwają natomiast prace przy budowie przystanków oraz przejazdów dla samochodów na tym odcinku. Równolegle trwają roboty wykończeniowe związane z przebudową układu drogowego, m.in. na ul. Wosia Budzysza i przy przepuście w pobliżu ul. Kaczeńce.

Zmiany w ruchu

W lutym wprowadzono zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na Stogach. Otwarto połączenie ul. Siennej z ul. Wosia Budzysza. Jednocześnie zamknięto fragment ul. Stryjewskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Skiby. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.

Kierowcy jadący z ul. Sucharskiego w kierunku Górek Zachodnich przejeżdżają ul. Sienną, która jest dwukierunkowa. Z kolei kierowcy jadący w kierunku plaży powinni poruszać się ul. Wosia Budzysza, która także jest dwukierunkowa. Ulica Zimna jest drogą zamkniętą, bez możliwości wjazdu na ul. Stryjewskiego.

Aby dostać się z ul. Siennej w okolice ul. Stryjewskiego można wybrać objazd ul. Kaczeńce (wyłącznie dla samochodów osobowych) bądź włączyć się z ul. Siennej w ul. Wosia Budzysza.

Remont torowisk i przystanków

Na Stogach przebudowane zostanie w sumie 3700 metrów torów tramwajowych. Prace realizowane są na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, wzdłuż ul. Wosia Budzysza, ul. Stryjewskiego i ul. Nowotnej do pętli Stogi Plaża. Przebudowywane są także dwie pętle: tramwajowo-autobusowa Pasanil (około 350 m) i tramwajowa Plaża Stogi (około 450 m), na których pojawiły się dodatkowo tory odstawcze. Dla wygody mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej na tym odcinku przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one włączone do monitoringu wizyjnego sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.

Remont dróg

W ramach inwestycji przebudowywany jest również istniejący układ drogowy (ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego, odcinek ul. Nowotnej) wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i ciągami pieszo-rowerowymi. Łączna długość przebudowywanych dróg wynosi około 2500 m. Łączna długość budowanych i przebudowywanych chodników wynosi około 1900 m, natomiast łączna długość budowanych i przebudowywanych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych wynosi około 1200 m. Wykonawca modernizuje także sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

Wykonawcą prac jest firma Aldesa Construcciones Polska. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to dofinansowanie unijne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5