Partner serwisu
Przestrzeń

Gdańsk ma ofertę na projekt wydłużenia peronów tramwajowych we Wrzeszczu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk ma ofertę na projekt wydłużenia peronów tramwajowych we Wrzeszczu
map. OpenRailwayMap
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prowadzi postępowanie przetargowe dotyczące opracowania dokumentacji projektowej na wydłużenie peronów tramwajowych na odcinku od Traugutta do przystanku Wojska Polskiego. Część z nich zamieni się we wspólne, tramwajowo-autobusowe przystanki. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która jednak przekracza budżet zamawiającego.

Inwestycja ma objąć przystanki: Opera Bałtycka, który ma zostać wykonany w docelowej formie, a więc przystanku tramwajowo-autobusowego, Jaśkowa Dolina, Galeria Bałtycka, Wojska Polskiego, Politechnika - w każdym przypadku przystanki w obu kierunkach, a także przystanek Traugutta w kierunku centrum, który ma zostać wykonany w standardzie peronu tramwajowo-autobusowego i ma mieć długość 95 metrów. Pozostałe perony, zgodnie z sugestiami ZTM Gdańsk, mają mieć co najmniej 80 metrów długości.

ZTM zwrócił również uwagę na to, że przebudowa zespołu przystankowego Opera Bałtycka będzie wymagać wydłużenia obecnego trzytorowego odcinka.

Jak czytamy w opisie zamówienia, jego celem jest “poprawa przepustowości linii tramwajowych, umożliwi to zwiększenie prędkości komunikacyjnej w związku z obsługą co najmniej dwóch tramwajów jednocześnie na jednym przystanku co będzie pozwalało na odjazd w ciągu tego samego cyklu sygnalizacji świetlnej”. Ponadto miasto planuje zakupić długie, ponad 40-metrowe tramwaje, które miałyby obsługiwać nowy odcinek sieci, a więc trasę Gdańsk Południe – Wrzeszcz.

Projektanci mają uwzględnić inne planowane inwestycje na tym obszarze, a więc budowę dwóch odcinków tras tramwajowych, z Górnego Tarasu do Wrzeszcza, w ramach którego wydłużone mają zostać perony na przystanku Miszewskiego oraz budowę torowiska do dworca Gdańsk Wrzeszcz, w ramach którego zostaną wydłużone perony przystanku Klonowa.

Czas na realizację zamówienia to 78 tygodni od zawarcia umowy.

W postępowaniu właśnie minął termin składania ofert. Gdańska spółka otrzymała w nim tylko jedną ofertę, autorstwa firmy YLE Inżynierowie, która wyceniła realizację całości prac na niespełna 1,582 mln złotych brutto. Budżet zamawiającego jest mniejszy i wynosi 1,024 mln złotych brutto.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Gdańsk znów szuka projektanta tramwaju do dworca Wrzeszcz

Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na projekt tramwaju do stacji Wrzeszcz

Przestrzeń

150 lat gdańskich tramwajów. Dziś pokonują 15 mln km rocznie

Komunikacja

Zobacz również:

Gdańsk znów szuka projektanta tramwaju do dworca Wrzeszcz

Przestrzeń

Gdańsk z ofertami na projekt tramwaju do stacji Wrzeszcz

Przestrzeń

150 lat gdańskich tramwajów. Dziś pokonują 15 mln km rocznie

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5