Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk kupuje krótkie elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-02 15:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk kupuje krótkie elektrobusy
fot. UM Gdańsk
Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozpisały przetarg na zakup trzech niewielkich autobusów elektrycznych o długości maks. 6,5 m. Pojazdy mają obsługiwać ścisłe Śródmieście, a na ich dostawy przewidziano dziewięć miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech fabrycznie nowych autobusów miejskich typu mini zasilanych energią elektryczną. ¬– Nowe elektryczne pojazdy przeznaczone będą do wznowienia kursowania linii nr 100 i obsługi komunikacyjnej obszarów Starego i Głównego Miasta – informuje Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Gdańsk wymaga autobusów o długości 5,8-6,5 m, 2,05-2,2 m szerokości i 2,9 m wysokości. Pojazd ma pomieścić min. 21 pasażerów, z czego 10 na miejscach siedzących. Dopuszczalne układy drzwi to 0-2-0 lub 0-1-2 otwierane na zewnątrz. Przewidziano porty USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz klimatyzację. Pojazd ma być wyposażony w tablice LED i LCD, system zapowiedzi, kasowniki, monitoring i system liczenia pasażerów.

Wymagany jest silnik elektryczny o minimalnej mocy 180 KM. Pojazd ma być wyposażony w baterię akumulatorów trakcyjnych o minimalnej pojemności 85 kWh. Założono ładowanie za pomocą złącza plug-in. Przewidziano system odzyskiwania energii podczas hamowania.

Wraz z nowymi autobusami dostarczone mają zostać trzy ładowarki elektryczne do zasilania w prąd akumulatorów trakcyjnych. Pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej. – Pojazdy ładowane będą na terenie zajezdni autobusowej. Ich ładowanie odbywało się będzie w godzinach nocnych – wyjaśnia Borawski.

Termin składania ofert mija 1 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%), rozwiązania techniczne – materiały użyte do wykonania konstrukcji podwozia i nadwozia oraz rodzaj zawieszenia (25%), termin wykonania zamówienia (10%), ekologia – zużycie energii (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono dziewięć miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk: GAiT zmodernizuje 10 tramwajów N8C-MF01

Komunikacja

Gdańsk: GAiT zmodernizuje 10 tramwajów N8C-MF01

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2021

Gdańsk: 10 Swingów do naprawy głównej

Komunikacja

Gdańsk: 10 Swingów do naprawy głównej

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5