Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Koniec przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-24 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Koniec przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową
fot. Google Street Map
W piątek, 24 lipca zakończyła się budowa przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania ul. Łąkowej z Podwalem Przedmiejskim, dzięki czemu osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód poruszać się po okolicy. Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 mln złotych.

W piątek zakończyły się prace związane z budową przejścia naziemnego w okolicach skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Piesi nie muszą już korzystać wyłącznie z tuneli. Korzyści odniosą także mieszkańcy poruszający się komunikacją miejską, rowerzyści oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego.

¬– Pod koniec 2018 r. wybudowaliśmy przejście przy ul. Chmielnej, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta. Teraz oddajemy do użytku drugie, tym razem przy ul. Łąkowej – tłumaczy Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W ramach inwestycji przebudowano 250-metrowy odcinek Podwala, wykonano pasy jazdy dla rowerzystów i wyremontowano chodniki po obu stronach ulicy. Konieczne było także przebudowanie fragmentu torów tramwajowych i peronów przystankowych, by umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Ponadto inwestycja objęła przebudowę sieci wodociągowej, sanitarnej i kanalizacji deszczowej, których budowę nadzorowała spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Wykonawcą prac była firma MTM S.A. Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 mln złotych.

Budowa przejścia przy ul. Łąkowej jest jednym z elementów planu „otwarcia” Śródmieścia dla mieszkańców. W 2018 roku w ramach tego programu przebudowano skrzyżowanie z Chmielną. Ponadto przebudowano ul. Chmielną na odcinku od ul. Pszennej do ul. Spichrzowej z utworzeniem sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ul. Chmielnej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 16 mln złotych. Plany obejmują budowę kolejnych przejść: na ul. Żabi Kruk, na ul. Elbląskiej i w pobliżu skrzyżowania z ul. Okopową.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5