Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk: Karta mieszkańca ze wspólnym biletem na kolej. Od września obowiązkowa

Dalej Wstecz
Autor:

Izabela Biała

Data publikacji:
2020-06-12 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Karta mieszkańca ze wspólnym biletem na kolej. Od września obowiązkowa
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Gdańska Karta Mieszkańca z nową funkcją. Od 16 czerwca można na nią załadować wspólny bilet okresowy i z jednym dokumentem jeździć komunikacją miejską i koleją w Gdańsku.

– Gdańska Karta Mieszkańca działa już ponad dwa lata. Dochodząca dziś funkcjonalność to rewolucja; na jednej karcie, bez żadnych dodatkowych dokumentów, będziemy mogli podróżować komunikacją miejską i koleją po Gdańsku – podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. – Idea karty pozostaje niezmienna. Powstała po to, by gdańszczanie w zamian za to, że płacą tu podatki, przez co współfinansują inwestycje, życie kulturalne i sportowe miasta, dostali możliwość poznawania swojego miasta na korzystnych warunkach, do czego zachęcam – dodaje.

– Od przyszłego tygodnia (od 16 czerwca), łączymy Kartę Mieszkańca z biletem okresowym na komunikację miejską – dodaje Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i klimatu. – Kiedy rozmawialiśmy z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem o inicjatywie wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową w granicach Gdańska (obowiązuje 25 marca 2020 r. - red.), naszym postulatem było skierowanie tej oferty do osób posługujących się kartą mieszkańca – dodaje.

I tak też się stało – każdy bilet okresowy imienny emitowany przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku w połączeniu z kartą mieszkańca uprawniał do poruszania się dodatkowo pociągami SKM, PKM i Polregio.

Teraz, by korzystać z biletu okresowego z opcją kolei, trzeba wyrobić sobie nową, spersonalizowaną Kartę Mieszkańca ze zdjęciem i włączyć do niej bilet. – Do 1 września można korzystać jeszcze z dotychczasowej opcji: biletu miejskiego w połączeniu z kartą mieszkańca starego typu, o tym terminie wspólny bilet będzie dostępny tylko na spersonalizowanej Karcie Mieszkańca – tłumaczy Piotr Borawski. – Prosimy wszystkich, którym zależy na przejazdach koleją, by do tego czasu zaopatrzyli się w nową kartę. Wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku planujemy rozwijać kolejne usługi w Karcie – dodaje.

W punkcie przy al. Grunwaldzkiej docelowo będzie można kupić także bilety okresowe ZTM innego typu (karty miejskie ZTM) i bilety jednorazowe. Sprzedaż wspólnego biletu w ramach Karty Mieszkańca ruszy 16 czerwca.

Obowiązek wyrobienia spersonalizowanych Kart Mieszkańca (kosztują 2 zł) dotyczy wyłącznie osób zainteresowanych dalszym korzystaniem ze wspólnego biletu. Wnioski o nową kartę można złożyć osobiście w Centrum Karty lub online. “Stare” karty, bez zdjęcia (kosztują 1 zł) wciąż są ważne, wciąż także będą wydawane i uprawniać będą do wszystkich zniżek i bezpłatnych wejść w ramach oferty Pakiet Mieszkańca; ważne są do końca roku kalendarzowego – z nowym rokiem wystarczy je przedłużyć. “Stara” karta wciąż uprawnia gdańszczan uczących się do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej – z wyłączeniem kolei; jeśli uczeń chce z niej korzystać w ramach wspólnego biletu, musi wyrobić sobie spersonalizowaną kartę mieszkańca i zapłacić za bilet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: „Wspólny bilet” na kolej przedłużony

Komunikacja

Szczecin: „Wspólny bilet” na kolej przedłużony

Redakcja 25 lutego 2020

Trójmiasto. Będzie wspólny bilet za 150 zł!

Komunikacja

Trójmiasto. Będzie wspólny bilet za 150 zł!

Jakub Dybalski 11 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5