Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gdańsk. Jak idzie budowa tramwajowej Nowej Warszawskiej?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
04-08-2022
Ostatnia modyfikacja:
02-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

W Gdańsku trwa aktualnie budowa zupełnie nowej trasy tramwajowej, tzw. Nowej Warszawskiej. Linia połączy pętlę Ujeścisko z aleją Havla. Koniec prac zaplanowano na grudzień obecnego roku. Jak więc postępuje zakres inwestycji?

Co kilka tygodni sprawdzamy jak posuwają się prace przy budowie nowej linii tramwajowej w stolicy Pomorza. Inwestycja rozpoczęła się wiosną 2021 roku, a samorząd wyraźnie podkreśla, iż jest to jedna z najważniejszych inwestycji dla południowej części Gdańska. Więcej o zakresie planowanych prac oraz o tym, jak dokładnie będzie biec nowa linia, można przeczytać w tym artykule.

Całość inwestycji ma zostać zakończona w czwartym kwartale bieżącego roku, a pierwsze tramwaje pojadą nową trasą wiosną przyszłego roku. Linia pozwoli na połączenie pętli Ujeścisko z aleją Havla, dzięki czemu mieszkańcy Ujeściska będą mogli w szybszy i łatwiejszy sposób dotrzeć do centrum miasta. Nowa trasa będzie miała dwa kilometry długości, a w jej ciągu powstaną cztery nowe przystanki tramwajowe.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, odpowiadająca za tę inwestycję regularnie informuje o postępach w pracach. Tak dzieje się również obecnie.

“Trwa budowa torowiska na skrzyżowaniu Nowej Warszawskiej z al. Havla. Ustawiono już wszystkie słupy trakcyjne w obrębie skrzyżowania. Trzy z nich muszą zostać jeszcze zabetonowane” – możemy przeczytać na stronie spółki.

Do tej pory wykonano już wszystkie słupy trakcyjne oraz oświetleniowe, a także położono właściwe torowisko. Bardzo zaawansowane są także prace przy platformach przystankowych oraz drodze rowerowej i chodnikach wzdłuż nowej trasy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5